Holenderski obrońca dołączył do rezerw Miedzi Legnica

Holender Ruben Hoogenhout dołączył do III-ligowej Miedzi II Legnica. Środkowy obrońca szkolił się w najlepszych holenderskich klubach i ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji swojego kraju.

 

Miedź – Widzew. Gdzie oglądać hit I ligi?

Ruben Hoogenhout ma 21 lat, mieszy 192 cm wzrostu. Jest wychowankiem FC Abcoude, z którego w 2008 roku trafił do Ajaxu Amsterdam. Po ośmiu latach spędzonych w szkółce najbardziej utytułowanego holenderskiego klubu zasilił FC Utrecht, grając w zespołach U19 i U21. W Keuken Kampioen Divisie (2. liga holenderska) rozegrał 38 meczów, zdobywając 1 gola. Hoogenhout zanotował też 4 mecze w reprezentacji Holandii U16.

 

Piłkarz od kilku tygodni trenował z drugą drużyną Miedzi, przekonując do siebie sztab szkoleniowy i kierownictwo Akademii.

 

– Jest to silny zawodnik, posiadający dobre warunki fizyczne. Jego atutem jest dobre wprowadzanie piłki i gra jeden na jeden w defensywie. Tak jak każdy z chłopaków w drugiej drużynie, jeśli będzie solidnie pracował, będzie miał szansę dostać się do pierwszej drużyny. Taki jest cel naszej pracy – ocenia Marcin Płuska, trener Miedzi II Legnica.

 

fot, źródło: Miedź Legnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *