Osłabiony Śląsk musiał grać, teraz przekładają mu mecze. Co z Górnikiem? [AKTUALIZACJA]

Zamiast z Lechią Gdańsk w sobotę Śląsk Wrocław miał zagrać z Górnikiem Zabrze. Niestety, ten mecz również stanął pod wielkim znakiem zapytania. Oczywiście z powodu koronawirusa.

 

II liga: Górnik wygrał w osłabieniu, rezerwy Śląska w izolacji

Przypomnijmy, że zgodnie z terminarzem w sobotę Śląsk miał zagrać na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Mecz został jednak przełożony na piątek, 20 listopada, bowiem badania zawodników i członków sztabu szkoleniowego Lechii pod kątem zakażenia SARS-CoV-2 w kilku przypadkach dały wyniki pozytywne.

 

Departament Logistyki Rozgrywek zdecydował więc, że w najbliższą sobotę awansem zostanie rozegrane spotkanie 10. kolejki Śląska z Górnikiem Zabrze, któremu z kolei przełożono spotkanie z Piastem Gliwice.

 

Niestety, koronawirus dopadł również graczy z Zabrza. „Od samego początku wybuchu pandemii koronawirusa Górnik Zabrze funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym, zachowując wewnętrzne, rygorystyczne procedury bezpieczeństwa. Pomimo stosowanych środków ostrożności ostatnie badanie przyniosło kilka wyników pozytywnych. Osoby z dodatnim wynikiem czują się dobrze i zostały odizolowane od reszty zespołu. Obecnie pozostają w domu, gdzie przechodzą kwarantannę. 
Niezwłocznie po otrzymaniu wyniku Klub wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o zaistniałej sytuacji Zespół Medyczny PZPN oraz służby sanitarno-epidemiologiczne”.

 

Co ciekawe, klub z Zabrza nie informuje nawet ile osób z kadry I zespołu ma wynik pozytywny. Mówi się o kilku.  Przypomnijmy, że gdy Śląskowi wypadło z kadry kilku podstawowych zawodników nie było mowy o przekładaniu spotkań, a wrocławianie, choćby w Szczecinie, musieli grać mocno rezerwowym składem.

 

Później natomiast Śląskowi, wbrew woli klubu, przełożono mecz z Legią Warszawa, choć nie było ku temu żadnych racjonalnych podstaw poza „dobrem polskiej piłki”.

 

Jeśli spotkanie Śląsk – Górnik zostanie przełożone, to wrocławianie będą mieli w rozgrywkach ligowych… miesiąc przerwy. Ostatni raz bowiem grali 24 października z Jagiellonią.

 

UPDATE

Mecz Śląsk – Górnik odbędzie się zgodnie z planem w sobotę, 7 listopada. Początek o godz. 20.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *