4LigaWschód. Mechanik powalczył, ale lider wygrał po raz 14. z rzędu

16. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Lider wydarł 3 punkty w Brzezinie. Wielkie emocje w Bardzie i Kłodzku. Ostre strzelanie Piasta.

Zaskakująca zmiana trenera w IV-ligowym GKS-ie Mirków

Mimo kłopotów lider z Dzierżoniowa zdobył komplet punktów. Po raz 14 z rzędu! Lechia grała w Brzezinie, a losy meczu z Mechanikiem zmieniały się kilka razy. Goście objęli prowadzenie w 42 min. po trafieniu Eltona, ale gospodarze wyrównali tuż przed przerwą po golu samobójczy, po rzucie rożnym w wykonaniu Przemysława Ujasa. Po zmianie stron Lechia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, a dwa razy na listę strzelców wpisał się Marcin Orłowski. Mechanik doprowadził jednak do remisu 3:3 po golach Philipa Silvy i Kamila Warchoła. Zwycięską bramkę dla lidera strzelił w 81 min. Elton.

Wicelider z Bielawy również zdobył komplet punktów na wyjeździe. Bielawianka pokonała w Wielkiej Lipie Sokoła 3:0. Dwie bramki strzelił Patryk Drożyński, a jednego dołożył Bartłomiej Cegiełka. Gospodarze przegrali po raz 5 z rzędu i spadli już na 13. miejsce w tabeli.

Trzeci w tabeli AKS Strzegom tym razem pauzował, a do podium zbliżył się Sokół Marcinkowice, który wygrał w Trzebnicy z Polonią 1:0. Gola na wagę 3 punktów w I połowie strzelił Kacper Rokicki.

Meczem kolejki był pojedynek w Wołowie, gdzie MKP podejmował Piasta Nowa Ruda, czyli spotkały się dwie drużyny od kliku kolejek niepokonane. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 min. po golu Daniela Kamińskiego. Wyrównał tuż przed przerwą Bartosz Chabrowski, a niedługo po zmianie stron na 1:2 trafił Łukasz Kalka.

Trwa fatalna, a właściwie już tragiczna, seria Moto-Jelcza Oława. Jeszcze niedawno oławianie byli w gronie faworytów do awansu, tymczasem przegrali po raz 4. z rzędu, a w sumie w 6 ostatnich spotkaniach zdobyli 1 punkt. Tym razem w Oławie 1:0 wygrał LKS Bystrzyca Górna. Jedynego gola meczu zdobył Eryk Klemiński.

Swoją zniżkę formy ma za sobą Piast Żerniki, który tym razem rozbił Pogoń Pieszyce 8:0. Łupem bramkowym podzielili się: Mateusz Mojka – 3, Maciej Kowalczyk -2 oraz Jakub Kozyra, Miłosz Taranek i Michał Szewczyk.

Osiem goli padło również w Bardzie, gdzie Unia grała z Orłem Prusice, ale tutaj spotkanie było znacznie bardziej wyrównane. Najpierw prowadziła Unia, potem Orzeł, potem znów Unia, ale Orzeł doprowadził do remisu 3:3. Końcówka należała do gospodarzy, którzy strzelili 2 bramki. W meczu trafiali: Łukasz Idzi – 2, Seweryn Ślepecki, Daniel Malczyk – 2 oraz Szymon Hupa, Jakub Lebiodzik i Grzegorz Wąsek.

Duże emocje również w Kłodzku, gdzie Nysa podejmowała GKS Mirków. Goście, których po kilku miesiącach ponownie poprowadził Grzegorz Dorobek, prowadzili już 2:0 po trafieniu samobójczym i uderzeniu głową Pawła Pytela. Po zmianie stron najpierw gola kontaktowego strzelił Piotr Satanowski, a autorem drugiego trafienia dla gospodarzy był Łukasz Tracz.

Nie brakowało emocji w jedynym niedzielnym meczu, w którym spotkały się Orły z Lubawki i Ząbkowic Śląskich. Goście do przerwy prowadzili już 3:0, ale gospodarze ambitnie gonili. Najpierw doprowadzili do wyniku 2:3, a potem 3:4, ale ostateczni ząbkowiczanie wygrali 5:3. Bramki strzelali: Antonio Gomes – 2, Tomasz Szyszka oraz Łukasz Maciejewski, Alan Pachowicz, Kamil Dymek i Seweryn Raszpla – 2.