Zaskakująca zmiana trenera w IV-ligowym GKS-ie Mirków

Grzegorz Dorobek został ponownie trenerem IV-ligowego GKS-u Mirków. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Perzynę, który… zmienił Dorobka w lipcu.

 

Śląsk – Górnik. Gdzie oglądać?

Grzegorz Dorobek wrócił po kilku miesiącach na ławkę trenerską GKS-u Mirków. Przypomnijmy, że odszedł z klubu połowie lipca, kiedy objął Foto-Higienę Gać. Niedawno rozstał się jednak z III-ligowcem. Dziś w Kłodzku pod jego wodzą GKS zremisował z Nysą 2:2.

 

To z pewnością dość nieoczekiwany powrót. Następcą Dorobka został Mariusz Perzyna, który po kiepskim starcie odbudował zespół.

 

– Początek był słaby w naszym wykonaniu, bowiem było bardzo mało czasu na przygotowania. W przerwie, którą mieliśmy z powodu zakażenia koronawirusem jednego z zawodników, zmieniliśmy styl gry. To my staraliśmy się długo utrzymywać przy piłce, grać atakiem pozycyjnym i to zaczęło przynosić efekty. Po zmianie ustawienia zaczęliśmy punktować i do tego gra obronna zespołu znacznie się poprawiła, co zresztą widać po statystykach – mówi były już trener GKS-u.

 

Czy Mariusz Perzyna spodziewał się zwolnienia? – Zespół prezentował się nieźle, ale były kwestie, w których wizja gry zespołu moja i zarządu mocno się różniły. Zgodnie z umową władze klubu miały prawo rozwiązać kontrakt, choć moim zdaniem żadnych merytorycznych powodów ku temu nie miały – dodaje.

 

Teraz już jednak pod wodzą Grzegorza Dorobka mirkowianie będą starali się zachować IV-ligowy byt. Po 16 kolejkach zajmują 11. miejsce.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *