4LigaZachód. Remis w meczu kolejki, Chrobry II coraz bliżej lidera

16. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Remis w meczu Karkonoszy z Prochowiczanką wykorzystał Chrobry II. Czwarta z rzędy wygrana Sparty Grębocice.

4LigaWschód. Mechanik powalczył, ale lider wygrał po raz 14. z rzędu

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Jeleniej Górze, gdzie lider podejmował Prochowiczankę. I rzeczywiście, działo się sporo. Karkonosze objęły prowadzenie w 13 min. po golu Michała Wawrzyniaka. Wyrównał w 34 min. Tomasz Wojciechowski, a w 71 min. gości nawet prowadzili, gdy na listę strzelców wpisał się Dawid Waksmundzki. Wynik meczu na 2:2 ustalił 3 minuty później Bartosz Poszelężny.

Stratę punktów przez lidera wykorzystały rezerwy Chrobrego Głogów, które dość pewnie pokonały Stal Chocianów 3:0. Wszystkie bramki padły w II połowie, a strzelali je Oskar Burda, Wojciech Boksiński i Przemysław Siudak. Głogowianie mają 2 oczka straty do Karkonoszy, ale mają jeden mecz mniej rozegrany.

Na 3. miejscu podium umocnił się Apis Jędrzychowice, który wygrał 2:0 z Mewą Kunice.

Wspomniana już Prochowiczanka przewodzi grupie pościgowej, w której panuje duży ścisk. Kolejne miejsca zajmuje Orkan Szczedrzykowice, który miał trudną przeprawę w meczu z KS-em Legnickie Pole. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:1, choć to goście prowadzili po trafieniu Adama Wasilewskiego. Później dwa razy strzelali gospodarze, a dokładniej Mateusz Kołbuc i Łukasz Filipiak.

Orkan w tabeli wyprzedził Odrę Ścinawa, która uległa u siebie Gryfowi Gryfów Śląski 1:3. Bramki dla gości strzelili Tomasz Cieślak, Mariusz Malarowski i Michał Szramowiat, a dla gospodarzy trafił Patryk Obiała. Warto dodać, że w 82 min. rzut karny obronił golkiper Gryfa Marcin Gąsiorowski.

3:1, tyle że u siebie, wygrały obie Sparty. Ta z Rudnej pokonała Orlę Wąsosz po golach Pawła Hołówki, Mateusza Kochmana oraz samobójczym trafieniu Dawida Makieły. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Hubert Kornicki.

Z kolei ekipa z Grębocic kontynuuje marsz w górę tabli po 4 zwycięstwie z rzędu. Tym razem podopieczni Pawła Żmudzińskiego wygrali z Lotnikiem Jeżów Sudecki po dwóch bramkach Kamila Łętkowskiego i jednym Tomasza Bielenia. Dla beniaminka trafił Maciej Suchanecki.

Efektowną wygraną zaliczył Włókniarz Leśna, który rozbił Konfeks Legnica 5:1. Gole strzelali: Bartosz Panek, Krzysztof Mazur, Mateusz Kalka – 2, Jakub Gilewski oraz Kamil Pitner.

Tymczasem w Złotoryi punktami podzieliły się drużyny Górnika i Kuźni Jawor. Goście prowadzili po bramce Marcina Bagińskiego, wyrównał kilka minut później Jakub Tycel.