KeezaOkrWRO. Energetyk wygrywa po raz pierwszy, Bartków strzela 4 gole

Pierwsze zwycięstwo Energetyka Siechnice w lidze. Remis lidera, wysoka wygrana wicelidera, dla którego 4 gole strzelił Patryk Bartków.

Wyrwali bramki i przetoczyli je kilkadziesiąt metrów

W sobotę odbyło się sześć meczów we wrocławskiej okręgówce, w których emocji nie brakowało. Największe były w Kobierzycach, gdzie gościł Energetyk Siechnice. Goście prowadzili do przerwy po golu Kacpra Stańki. Po zmianie stron siechniczanie prowadzili już 2:0 i 3:1, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. Aż do 94 minuty, kiedy bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Marcin Józefowicz. Doświadczony napastnik zaliczył w II połowy hat-tricka dla gości.

Gol w ostatniej minucie meczu przesądził również o wyniku spotkaniu Galakticos Solna – Pogoń Oleśnica. Gospodarze prowadzili po trafieniu Kamila Frukacza w 32 min. W II połowie dwie branki dla lidera zdobył Filip Szczypkowski. Ostatnie słowo należało jednak do Galaktycznych, a dokładniej ponownie do Frukacza który wyrównał w 94 min. meczu.

Problemów z wygraną nie miał natomiast wicelider z Wierzbic, który pokonał Wiwę Goszcz 5:0. Bohaterem spotkania był Patryk Bartków, który strzelił 4 gole. Jeden bramka była trafieniem samobójczym.

Inna drużyna z czołówki, Burza Godzieszowa, wygrała z Odrą Malczyce 2:0. Bramki po przerwie strzelili Dominik Maziarz i Adam Ratajczak.

Dla Odry była to 4 porażka z rzędu. Podobną serię notuje inna ekipa z powiatu średzkiego – Polonia Środa Śląska. Podopieczni Krzysztofa ulegli w Jelczu-Laskowicach Czarnym 1:5. Dla gospodarzy strzelali Radosław Florek – 2, Adrian Okoń, Piotr Kucharczyk, Grzegorz Lew, a dla gości Marcin Szczepaniak.

W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli Strzelininaka przegrała z Parasolem Wrocław 1:2. Bramki zdobyli: Rafał Leoszkiewicz i Jakub Warchoł – 2.

Po niedzielnym zwycięstwie 6:2 z Orłem Marszowice, na 3. miejsce podium wróciła Barycz Sułów. Hat-tricka dla gospodarzy ustrzelił Radosław Grzywniak, dwa gole dołożył Dawid Bąk, a jednego Michał Musioł. Dla przyjezdnych strzelali Patryk Dobrzański i Marcin Mazur.

W drugim niedzielnym meczu Zenit Międzybórz uległ Orłowi Pawłowice 1:2. Dla gospodarzy trafił Dawid Wołkowski, a dla goście dwie bramki zdobył Maciej Szymkowiak.