II liga. Śląsk II Wrocław wrócił do grania z przytupem. Pewna wygrana w Krakowie

W środę, 11 listopada, rezerwy Śląska Wrocław pewnie wygrały 5:2 w Krakowie w zaległym meczu II ligi.

Śmigłowiec LPR lądował podczas meczu wrocławskiej okręgówki

Piłkarze rezerw Śląska Wrocław wrócili do grania po ponad dwutygodniowej przerwie. Przypomnijmy, że wrocławski zespół przebywał na izolacji, przez co przełożono spotkania z Hutnikiem Kraków i GKS-em Katowice.

Najpierw, w świąteczną środę 11 listopada, odbył się mecz w Krakowie. Mecz dwóch beniaminków wrocławianie rozpoczęli z wysokiego C. Najpierw w 15 min. trafił Piotr Samiec-Talar, a dwie minuty później gola dołożył Sebastian Bergier.

Rezerwy Śląska kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, a przed przerwą wynik mógł podwyższyć Bergier, ale jego strzał z rzutu karnego obronił golkiper gospodarzy. Co się odwlecze… Zaraz po przerwie Samiec-Talar trafił w słupek, a chwilę później cieszył się ze swojego drugiego gola.

W 54 min. jego wyczyn powtórzył Bergier, który również strzelił swojego drugiego gola, a Śląsk II prowadził 4:0. Przy takim prowadzeniu goście pozwolili krakowianom na więcej, co się przełożyło na dwa gola dla Hutnika.

Ostatnie słowo jednak należało do podopiecznych Piotra Jawnego. W 88 min. gola na 5:2 dla wrocławian strzelił rezerwowy Mateusz Młynarczyk. Śląsk II efektownie wrócił do grania, przy okazji awansował o jedno miejsce w tabeli. Obecnie zajmuje 11 . lokatę, choć większość drużyn zagrała od wrocławian więcej spotkań.