KeezaOkrWRO. Czołówka bez zmian. Polonia i Odra bez przełamania kiepskiej serii

Środowa, świąteczna kolejka nie przyniosła zmian w czołówce. Sześć pierwszych drużyn wygrało swoje mecze. Po raz piąty natomiast przegrały Polonia Środa Śląska i Odra Malczyce.

Szok! Sędzia w szpitalu po ciosie zawodnika na meczu okręgówki

Lider z Oleśnicy nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Strzelinianki. Pogoń wygrała 6:0, po hat-tricku Kacpra Korcika, dwóch golach Filipa Szczypkowskiego oraz jednym trafieniu Piotra Uznańskiego.

Wicelider z Wierzbic grał w Żórawinie i po 53 minutach prowadził już 4:0. Dla gości po dwie bramki strzelili Dominik Wejerowski i Michał Boruta. Honorowe trafienie dla KS-u zdobył w 76 min. Mateusz Królik.

Z czołowej trójki najtrudniejszą przeprawę miała Barycz Sułów, która grała we Wrocławiu z Parasolem. W II połowie bramki dla gości strzelili Dawid Bąk i Dominik Walkus, ale w końcówce kontaktowego gola dla wrocławian zdobył Jakub Dudziak.

Tymczasem Burza Godzieszowa wygrała w Środzie Śląskiej 1:0. Była to 5. porażka z rzędu Polonii, a przy okazji 10. mecz gości bez porażki.

Piątym i szósty miejscu aktualnie znajdują się ekipy z wrocławskich Pawłowic oraz Solnej, które tym razem wygrał swoje mecze na wyjazdach. Orzeł wygrał w Malczycach z Odrą 6:3, a Galakticos w Siechnicach z Energetykiem 3:1.

Na 7. miejsce awansowała Wiwa Goszcz, która nadspodziewanie łatwo pokonała Kolektyw Radwanice 6:1. Choć na wynik z pewnością wpływ miał fakt, że goście pojechali na mecz w dość okrojonym składzie. Trzy gole dla gospodarze strzelił Jakub Wojciechowski, a po jednym dołożyli Adrian Dąbrowski, Patryk Wojciechowski oraz Jacek Kodyra. Dla goście gola zdobył Daniel Stafijowski.

Po trzech przegranych z rzędu, komplet punktów zdobył Zachód Sobótka, który pokonał GKS Kobierzyce 5:2. 3 bramki dla gospodarzy strzelił Tomasz Rajczakowski, a 2 dołożył Sylwester Kret. Dla gości 2 razy trafił Piotr Prokop.