Błysk wygrywa w hicie i zimę spędzi jako lider. Bresna druga, Bór jeszcze powalczy?

W II grupie wrocławskiej A klasy, niemal już tradycyjnie, duże emocje. Po serii meczów na szczycie, w fotelu lidera zimę spędzi Błysk Kuźniczysko, przed Bresną Brzeźno i Borem Oborniki Śląskie. 

 

Zarząd czwartoligowca podał się do dymisji. Przeczytajcie oświadczenie

Runda jesienna sezonu 2020/21 w grupie II wrocławskiej A klasy dobiegła końca, ale do rozegrania zostało jeszcze kilka zaległych meczów. Ostatnie kolejki były bardzo emocjonujące, zwłaszcza że grały ze sobą drużyny, wśród których trzeba upatrywać faworytów do awansu, a prowadzenie w lidze kilka razy się zmieniało.

 

Przez wiele kolejek łeb w łeb szły zwłaszcza Błysk Kuźniczysko i Bresna Brzeźno, za nimi plasowały się Bór Oborniki Śląskie i Dolpasz Skokowa. Z walki o czołowe miejsca pierwszy odpadł Dolpasz, który w drugiej fazie rundy stracił wiele punktów, choć zdążył jeszcze wygrać z Borem 4:2.

 

Drużyna z Obornik na początku listopada wygrała za to z Bresną 5:2. Pozwoliło to odskoczyć Błyskowi, ale w środę, 11 listopada obie ekipy zmierzyły się w Brzeźnej. Goście z Kuźniczyska mieli przewagę, ale zagrali nieskutecznie (m.in. nie wykorzystali dwóch rzutów karnych) i przegrali 1:2. Wtedy Bresna objęła fotel lidera.

 

Tylko jednak do ostatniego weekendu, kiedy podopieczni Tomasza Wasiaka zremisowali w Miliczu z Baryczą 3:3, tracąc gola i 2 punkty w 94 minucie spotkania. W tym czasie Błysk pokonał Victorię Zawonia 5:0, a Bór rozbił KS Dobroszów 9:1.

 

Zaległy „mecz jesieni” pomiędzy Borem i Błyskiem odbył się w minioną środę w Miliczu. Spotkanie przyniosło sporo emocji. Po wyrównanym początku ekipa z Kuźniczyska osiągnęła sporą przewagę co udokumentowała trzema golami – dwoma Michała Kossakowskiego i jednym Kamila Pyzłowskiego. Wystarczyła jednak chwila rozluźnienia i Bór, formalnie gospodarz meczu, zdobył dwa gole autorstwa Kamila Ramiączka. Spotkanie zakończyło ostatecznie się wygraną Błysku 3:2.

 

Dzień wcześniej zaległy mecz wygrała również Bresna, która jesień spędzi na 2. miejscu z dwoma puntami straty do lidera z Kuźniczyska. Trzeci Bór ma już 11 oczek straty do Błysku, ale jeszcze jedno spotkanie zaległe do rozegrania. Ewentualna wygrana ze Spartanem Marszowice (22 listopada) zmniejszy stratę do 8 punktów. Będzie jednak wiosną bardzo trudno dogonić prowadzącą dwójkę, biorąc pod uwagę fakt, że jesienią Błysk stracił 3 punkty, a Bresna pięć.

 

Na pewno jednak, już tradycyjnie w II grupie A klasy, czeka nas bardzo emocjonująca runda wiosenna.

 

fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *