Zarząd czwartoligowca podał się do dymisji. Przeczytajcie oświadczenie

Zarząd czwartoligowej Kuźni Jawor podał się do dymisji. Z jakiego powodu? Przeczytajcie oświadczenie na ten temat. 

 

13-meczowa seria bez wygranej przerwana. Czy Orzeł jeszcze wzleci w górę tabeli?

Oto treść oświadczenia, który ukazał się w klubowych mediach:

Prezes Zarządu MRKS “Kuźnia” Jawor Marcin Bieniusiewicz oraz Zarząd MRKS “Kuźnia” Jawor składa rezygnację z pełnionych funkcji.

Decyzja podyktowana jest sytuacją w dwóch głównych aspektach działania klubu. Pierwsza z nich, to niewystarczający budżet składający się z dotacji z Miasta oraz innych środków pozyskiwanych przez klub, który niestety jest zdecydowanie zbyt mały aby klub piłkarski na poziomie 4 ligi, rezerwy występujące w A klasie, a także 6 grup młodzieżowych mogły funkcjonować na normalnym poziomie.

Drugim aspektem jest fatalna współpraca na linii klub – OSIR.

Niestety mimo wielu prób ze strony członków Zarządu klubu oraz Prezesa porozumienia się z kierownictwem OSIR-u, żadnych efektów te starania nie przyniosły. Rada Miasta jednogłośnie przyjęła skargę na poczynania Dyrektora OSIR-u jako zasadną, jednak i to nie przełożyło się na zmianę podejścia do klubu “Kuźni”. W takiej atmosferze niestety nie ma szans na normalne funkcjonowanie klubu z wieloletnią tradycją.

Mając na uwadze ww. kwestie, Zarząd klubu nie widzi możliwości dalszego prowadzenia klubu, stąd nasza decyzja o rezygnacji i ustąpienia miejsca przyszłemu kierownictwu klubu, który, czego sobie życzymy, zrobi to lepiej.

Wszystkim zawodnikom, sympatykom oraz kibicom życzymy wielu sukcesów. Ze sportowym pozdrowieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *