4LigaWschód. Lider wygrał po raz 17. Mechanik przerwał serię porażek

19. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. W ostatniej kolejce jesieni podium bez zmian – czołowa trójka wygrała swoje mecze. Po sześciu porażkach z rzędu komplet punktów zdobył Mechanik.

III liga. Efektowne przełamanie Ślęzy, pechowy remis rezerw Zagłębia

Lechia Dzierżoniów kończy rundę jesienną na 1. miejscu, które osiągnęła w wyśmienitym stylu. Po porażce w pierwszym meczu w Bielawie, podopieczni Pawła Sibika wygrali 17 kolejnych meczów. W ostatnim spotkaniu dzierżoniowianie podejmowali Sokoła Wielka Lipa i trzeba przyznać, że dawno liderowi nikt tak krwi nie napsuł. Lechia co prawda objęła prowadzenie na początku meczu po golu Marcina Orłowskiego, ale później goście wyszli na prowadzenie po dwóch trafieniach Michała Wróbla. Gospodarze zdołali wyrównać przed przerwą po bramce Bartosza Rzepskiego. Po zmianie stron szalę zwycięstwa dla stronę trójkolorowych przechylił Elton, strzelec dwóch goli.

Swoje spotkania wygrały również goniące lidera Bielawianka i AKS Strzegom. Wicelider grał w Nowej Rudzie z Piastem i po ciężkim boju wygrał 1:0 po golu Macieja Rakoczego. AKS w ciągu trzech minut I połowy rozstrzygnął losy meczu z Moto-Jelczem Oława. Po golach Dawida Domaradzkiego i Damiana Migalskiego gospodarze wygrali 2:0.

Będący tuż za podium Sokół Marcinkowice tym razem pauzował, kolejni w tabeli oławianie jak wspomniałem przegrali, podobnie jak następny MKP Wołów. Podopieczni Piotra Bolkowskiego grali w Ząbkowicach Śląski i od 37 min. w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach (w wyniku dwóch żółtych). Trudno w takich okolicznościach o dobry rezultat, choć gościom udało się nawet strzelić gola na 1:2. Minutę później Orzeł odpowiedział bramką i wygrał ostatecznie 3:1. Gole strzelali Łukasz Łużny, Dawid Kuriata i Michał Łaski oraz Daniel Adamczak.

Na 7. miejscu w tabeli zimę spędzą zawodnicy Polonii Trzebnica. Na pożegnanie rundy poloniści pewnie wygrali w Mirkowie z GKS-em 5:1. Dal gospodarzy trafił Kamil Mazurkiewicz, dla gości strzelali:Grzegorz Rajter – 2, Przemysław Stasiak, Adrian Bergier i Andreii Rats.

Przez ponad godzinę pachniało niespodziankę we Wrocławiu, gdzie Piast podejmował Unię Bardo. Goście prowadzili do 68 min. po golu Daniela Chęcińskiego. Właśnie wtedy wyrównał Maciej Kowalczyk. W końcówce dwa gole dla żółto-czarnych strzelili Karol Osiecki i Mateusz Magusiak. Warto dodać, że w 77 min., przy remisie 1:1, rzut karny dla Unii obronił Bartłomiej Guździoł.

Kilka dni temu, w zaległym meczu, Orzeł Lubawka skończył fatalną passę meczów bez wygranej. Podopieczni Jacka Fojny poszli za ciosem i wygrali drugi raz z rzędu pokonując w Pieszycach Pogoń 2:1. Oba gole dla gości zdobył Krzysztof Musiał.

Swoje przełamanie w ostatniej kolejce zanotowali zawodnicy Mechanika Brzezina, którzy zdobyli komplet punktów po sześciu porażkach z rzędu. Podopieczni Jacka Kucharskiego wygrali w Bystrzycy Górnej z LKS-em 3:2. Bramki strzelali: Łukasz Somala, Łukasz Żygadło oraz Przemysław Ujas, Kacper Korkosz i Ermis Mendes.

W jedynym niedzielnym meczu Orzeł Prusice podejmował Nysę Kłodzko. Goście prowadzili do przerwy 3:0 po hat-tricku Piotra Satanowskiego. W końcówce meczu gospodarze postraszyli przyjezdnych strzelając dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Dawid Trelka oraz Michał Piątkowski.