Bezbramkowe derby w II lidze. Śląsk II zatrzymał lidera, ale wygrać nie zdołał

W 13. kolejce II ligi rezerwy Śląska Wrocław bezbramkowo zremisowały z Górnikiem Polkowice. Wrocławianie zatrzymali lidera, ale wygrać znów nie zdołali.

 

4LigaWschód. Lider wygrał po raz 17. Mechanik przerwał serię porażek

Piłkarze rezerw Śląska Wrocław do meczu z liderem przystępowali po dwóch porażkach. Gdy dodamy do tego fakt, że podopiecznym Piotra Jawnego jak na razie lepiej idzie w delegacjach, niż na stadionie przy ul. Oporowskiej, z pewnością nie byli faworytem meczu z ekipą z Polkowic. Zwłaszcza że Górnik przyjechał do Wrocławia po ośmiu wygranych z rzędu.

 

Sam mecz wielkim widowiskiem nie był. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, wrocławianie nastawili się raczej na grę z kontry. Nie brakowało walki, zaangażowania, co nie przekładało się jednak na sytuacje podbramkowe.

 

Na początku II połowy Śląsk był bliski objęcia prowadzenia, ale najpierw Sebastian Bergier strzelił zbyt lekko i obrońca wybił piłkę zmierzającą do bramki, a potem w zamieszaniu trafił w słupek.

 

Goście odpowiedzieli w 58 min. pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Piotra Azikiewicza, ale równie piękną paradą popisał się Michał Szromnik.

 

W doliczonym czasie gry Śląsk stworzył sobie jeszcze dwie doskonałe okazje do zdobycia gola, a Górnik jedną. Bramkarze byli jednak na posterunku, a jeden ze strzałów był niecelny.

 

Składy:

Śląsk II: Michał Szromnik – Guillermo Cotugno, Szymon Lewkot, Paweł Kucharczyk, Bartosz Boruń (62, Szymon Krocz) – Przemysław Bargiel (83, Patryk Caliński), Mateusz Młynarczyk, Marcin Szpakowski, Sebastian Bergier (83, Filip Michalski) – Piotr Samiec-Talar, Adrian Łyszczarz (69, Grzegorz Kotowicz).

Górnik: Jakub Szymański – Karol Fryzowicz, Maciej Kowalski-Haberek, Mateusz Magdziak, Piotr Azikiewicz – Eryk Sobków, Bruno Żołądź, Kamil Wacławczyk, Mariusz Szuszkiewicz (77, Filip Baranowski), Adam Borkowski (59, Ernest Terpiłowski) – Mateusz Piątkowski (78, Dominik Radziemski).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *