KeezaOkrWRO. Barycz i WKS bliżej lidera. Fatalna passa Polonii przerwana

Pogoń przegrała z Czarnymi, Barycz i WKS skwapliwie to wykorzystały. Polonia zakończył fatalną passę 6 porażek z rzędu.

Pogoń sensacyjnie przegrała po raz pierwszy w sezonie

Wydarzeniem kolejki była z pewnością porażka lidera z Oleśnicy. Pogoń uległa Czarnym Jelcz-Laskowice 1:2 i była to pierwsza przegrana podopiecznych Marcina Jurasika w sezonie. Więcej o meczu przeczytacie pod linkiem powyżej. Oleśniczanie zachowali oczywiście 1. miejsce w tabeli, ale roztrwonili kilka punktów przewagi nad goniącymi ich drużynami z Wierzbic i Sułowa.

WKS grał u siebie z Kolektywem Radwanice. Dwunastoosobowa kadra gości, w której roiło się od młodych zawodników, była skazana na porażkę, ale spisała się bardzo dzielnie. Wierzbiczanie co prawda wygrali, ale „zaledwie” 2:1. W I połowie dla gospodarzy trafili Michał Ociesa i Bartosz Książkowski (gol samobójcza), a w II połowie honorowe trafienie zaliczył Sebastian Kamiński.

Tymczasem Barycz gościła w Siechnicach. Po meczu, w którym obie drużyny postawiły głównie na ofensywę, goście wygrali 6:3. W tabeli Pogoń ma punkt przewagi nad WKS-em i 2 nad Baryczą, ale zespoły z Oleśnicy i Sułowa mają jeszcze po jednym zaległym spotkaniu do rozegrania.

Tuż za podium mocno trzyma się Burza Godzieszowa. Beniaminek wygrał we Wrocławiu z Parasolem 5:4, choć w pewnym momencie prowadził już 5:2. Końcówka należała do gospodarzy, ale na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu. Bramki strzelali: Jakub Dudziak – 2, Mikołaj Łuczak i Wojciech Lis oraz Kacper Belica – 3 i Dominik Maziarz – 2.

W meczu dwóch Orłów padł remis 1:1. Goście z wrocławskich Pawłowic prowadzili po golu Oleksandra Laptsai’ego. W 93 min. wyrównał Sławomir Dutka, a warto dodać, że ostatni kwadrans gospodarze grali w osłabieniu.

Zwycięstwem dobrą jesień w swoim wykonaniu zakończył beniaminek z Solnej. Galakticos wygrali w Goszczu 2:1. Wiwa prowadził po trafieniu Igora Nowackiego, ale najpierw wyrównał Adrian Żak, a na początku II połowy wynik meczu ustalił Krzysztof Czerwiński.

W Żórawinie KS zremisowała bezbramkowo z GKS-em Kobierzyce. W 76 min. goście mili rzut karny, ale strzał Piotra Prokopa obronił Artur Walczak.

W końcu – chciałoby się napisać. Fatalną passę 6 porażek przerwała Polonia Środa Śląska. Podopieczni Krzysztofa Tabaka wygrali z Zenitem Międzybórz 4:1. Dwie bramki zdobył Krzysztof Rożek, a po jednej dołożyli Kamil Liberek i Robert Dutko. Dla przyjezdnych trafił Łukasz Galik.

Sporo działo się w Sobótce, gdzie Zachód podejmował Strzeliniankę. Gospodarze prowadzili do przerwy już 4:0. Po zmianie stron przebudzili się goście ze Strzelina, którzy strzelili 3 gole. Później dążyli do remisu, ale zamiast tego, Zachód dołożył kolejnego gola i wygrał 5:3. Hat-tricka dla gospodarzy ustrzelił Patryk Pytel, a dwie bramki zdobył Tomasz Rajczakowski. Dla przyjezdnych strzelali Rafał Leoszkiewicz, Igor Porański oraz Dawid Onyszkiewicz.

• Pauza: Odra Malczyce.

One thought on “KeezaOkrWRO. Barycz i WKS bliżej lidera. Fatalna passa Polonii przerwana