Tak się wygrywa 9 na 11. Przedziwny mecz we wrocławskiej A klasie

W niedzielę odbyło się zaległe spotkanie w grupie I wrocławskiej A klasy, w którym Zjednoczeni Szczepanów (lub jak kto woli Polonia II Środa Śląska) grali z Odrą Lubiąż. Mecz miał przedziwny przebieg, a działo się w nim tyle, że można byłoby sytuacjami obdzielić kilka spotkań. Były gole, emocje, kontrowersje i kartki.

Czarna sobota lidera. Pogoń sensacyjnie przegrała po raz pierwszy w sezonie

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, który mieli sporą przewagę, wiele sytuacji podbramkowych, a nawet rzut karny, którego nie wykorzystali. Notabene goście mocno protestowali, że faulu nie było. „Ale sprawiedliwość była po naszej stronie, gdyż zawodnik gospodarzy uderzył obok słupka” – czytamy na fanpage’u Odry.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale goście byli skuteczniejsi. W 58 min. lubiążan na prowadzenie wyprowadził 16-letni Marcel Główka. Zjednoczeni rzucili się do odrabiania strat. 10 minut później doszło do sytuacji, po której wydawało się, że gole dla gospodarzy będą tylko kwestią czasu.

Odra w jednej chwili straciła dwóch graczy, którzy zostali wyrzuceni z boiska. Dawid Szczerba po odgwizdaniu spalonego oddał strzał za co zobaczył żółtą kartkę, już drugą, bowiem wcześniej został ukarany napomnieniem… za strzał po gwizdku. Kapitan gości Kamil Kupiec chciał wyjaśnić tę sytuację i za protesty sam otrzymał „żółtko”. Już drugie, a więc w konsekwencji także obejrzał czerwoną kartkę…

Gospodarze mieli w tym momencie ponad 20 minut gry 11 na 9. Wydawało się, że to wystarczająco dużo czasu na nie tylko doprowadzenie do remisu, ale nawet zwycięstwo.

Tak się tylko jednak wydawało. Nie minęło nawet 10 minut, a gości podwyższyli prowadzenie po kontrze, którą wykorzystał rezerwowy Serhii Ostapyshen. Ten sam zawodnik cztery minut później ustalił wynik spotkania na 3:0 dobijając własny strzał z rzutu karnego, który obronił golkiper Zjednoczonych. Przy okazji doszło do kontrowersji, bowiem goście domagali się czerwonej, a nie żółtej, kartki za faul.

Po tym meczu Odra awansowała na 3. miejsce w tabeli, Zjednoczeni pozostali na 12. miejscu.