Gra “na lewo? powodem do dumy? Absurdalne komentarze zawodnika [AKTUALIZACJA]

Przedziwna sytuacja w wałbrzyskiej A klasie. Zawodnik przyłapany na tym, że grał ?na lewo? jest z tego… dumny.

 

Po ośmiu latach ligowa piłka ma wrócić do Karpacza

Chodzi o mecz Zjednoczeni Ścinawka Średnia – Sudety Międzylesie, który odbył się w połowie listopada. Goście wygrali 2:1, jak się jednak później okazało, w ich barwach zagrał zawodnik nieuprawniony, który został wypożyczony do B-klasowej drużyny Zrzeszeni Niwa. Wydawać by się mogło, że sprawa jakich (niestety) wiele, choć ta się wyróżnia. 

 

?Osoba zaznajomiona z naszym klubem oraz znająca zawodników Sudetów po obejrzeniu zdjęć ze spotkania poinformowała nas, że występujący w drużynie gości zawodnik z numerem 8 został przed sezonem wypożyczony do drużyny Zrzeszonych Niwa. Dokonaliśmy porównania zdjęć z Fan Page’u Zrzeszonych, co utwierdziło nas w przekonaniu o uczestnictwie w spotkaniu nieuprawnionego (w protokole meczowym 27 letniego (!)) zawodnika. Mamy świadomość, że każdy klub boryka się z problemami kadrowymi, w tym zarówno nasza drużyna (przed meczem musieliśmy osłabiać nasz zespół wysyłając podstawowego zawodnika do zespołu juniorów, aby mogli rozegrać swoje spotkanie w jedenastu) jak i drużyna Sudetów, jednakże przyjeżdżając 12-osobową kadrą, istniała możliwość rozegrania przez nich meczu pełnym, uprawnionym składem? – tak sytuację opisała fanpage Zjednoczonych.

 

Sprawą zajęła się Komisja Dyscyplinarna DolZPN Podokręgu Wałbrzych, która ukarała Sudety walkowerem i karą finansową, zaś kierownika zespołu naganą. Karę dostał również sam piłkarz – dyskwalifikacją czasową w wymiarze 2 miesięcy. Zawieszenie zaczęło swój bieg 16 listopada? Początkowo pisałem, że skończy się w połowie stycznia, ale jak się okazuje – kara zawieszenia do 6 miesięcy nie biegnie w czasie przerwy zimowej – więc zawodnik będzie musiał “odcierpieć” ją w rundzie wiosennej.  

 

Do sprawy ? w komentarzach na facebooku – odniósł się również sam piłkarz. Spodziewaliście się skruchy, albo przeprosin? Nic z tych rzeczy?

 

?Odniosę się w skrócie do tego żenującego donosu, wysłanego przez klub piłkarski ze Ścinawki. Mam nadzieję, iż cały zespół Ścinawki, zastanowi się nad sytuacją swojego klubu, pochyli nad przegranymi meczami i wyciągnie wnioski, postara się poprawić grę swoich zawodników do tego stopnia, aby jeden 50-letni zawodnik nie miał tak decydującego wpływu na wynik spotkania i nie było potrzebne tak żenujące zdobywanie punktów poza murawą, co jest zapewne upokarzające, zarówno dla zawodników, jak i na pewno oglądających to kibiców! Ale jak w życiu, jedni mają talent do piłki, inni do pisania listów. Oczywiście gratuluje zdobycia 3 punktów, za przegrany mecz, w tak spektakularny sposób? – oto obszerny fragment jednego z komentarzy.

 

Na uwagę jednego z internautów, że takie zachowanie nie przystoi dojrzałemu, 50-letniemu mężczyźnie odpowiedział: ?Napiszę ostatni raz, bo wolę udowadniać rację na murawie? mnie nie jest wstyd, jestem z siebie wręcz dumny, że przegraliście ten mecz? wstyd powinno być wam!?

 

Cóż, panie Arkadiuszu, nie ma pan z czego być dumny. Piłka nożna to nie tylko umiejętności, to również fair play i im szybciej pan to zrozumie, tym lepiej? Bo udział w oszustwie i bycie z tego dumnym, ani z fair play, ani z piłką nożna, nie ma nic wspólnego.

 

fot. Zjednoczeni Ścinawka Średnia 

 

7 thoughts on “Gra “na lewo? powodem do dumy? Absurdalne komentarze zawodnika [AKTUALIZACJA]

 1. warto wcześniej dopytać

  Art 19

  §5. W przypadku orzeczenia czasowej kary dyskwalifikacji, wymierza się
  ją w tygodniach, miesiącach lub latach, przy czym jeżeli orzeczono ją
  wobec zawodnika w wymiarze nie wyższym niż 6 miesięcy, do okresu jej
  wykonywania nie wlicza się okresu przerwy pomiędzy rundami sezonu
  rozgrywkowego, w którym rozpoczęto jej wykonywanie.

  1. Dzień dobry
   Dlaczego kolega piłkarz nie dostał 6 miesięcy kary? Od 16 listopada byłoby do 16 maja. Tak mus pauzować do czerwca zakładając że sezon zacznie się w kwietniu. Totalnie bzdurny przepis. Ale znając realia komisji orzekających wcale mnie to nie dziwi.

 2. Jest to reportaż o mojej osobie, więc wymagam przed publikacją zweryfikowania informacji i nie upublicznianiu wiadomości wyrwanych z kontekstu dialogu, jaki ma miejsce na stronie klubu ze Ścinawki .. bardzo proszę o przesłanie adresu emailowego na który będę mógł przesłać kopie pełnej dyskusji, umieszczenie postu nie jest niczym złym jak odpowiedzi ja zadawane dalej pytania .. z wyrazami szacunku Arkadiusz Lorenz

  1. Witam, to raczej nie reportaż… A cytaty nie są wyrwane z kontekstu, gdyż niemal dosłownie je przytoczyłem (poza nic nie wnoszącymi, niewielikmi fragmentami). Oczywiście, jak pan chce, proszę dosłać dodatkowe info na adres redakcja@dolftubol.pl

 3. tez bylbym dumny gdybym mial 50 lat i mial swoj udzial w wygranym meczu z bardzo mlodymi zawodnikami druzyny przeciwnej…. Brawo dla 50cio latka!!!!!
  Oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *