Walne zgromadzenie i wybory prezesa DolZPN w maju 2021 roku

Znana jest już data walnego zgromadzenie sprawozdawczo-wyborczego członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, którego najważniejszym punktem będzie wybór prezesa związku.

 

Mecze kontrolne dolnośląskich drużyn z niższych lig [SPARINGI ZIMA 2021]

Walne i wybory prezesa miały pierwotnie odbyć się w połowie 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa zmieniono przepisy, które wydłużyły kadencję władz związków sportowych, jak choćby PZPN czy DolZPN, o rok.

 

Zaległe walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się ostatecznie w niedzielę 2 maja 2021 roku na stadionie miejskim we Wrocławiu.

 

Tradycyjnie najważniejszym punktem obrad będzie wybór prezesa związku. Obecnie jest nim Andrzej Padewski, który rządzi dolnośląskim futbolem od 2010 roku. Zastąpił wtedy Jerzego Kozińskiego, który w trakcie kadencji został szefem Zagłębia Lubin i musiał przestać być prezesem związku. Cztery lata później pokonał Adama Kreja, a w 2016 roku był jedynym kandydatem.

 

Prezes Padewski już w zeszłym roku zadeklarował, że będzie ubiegał się o reelekcję. Czy będzie miał rywala? Na razie nikt nie zadeklarował, że będzie startował. Do wyborów pozostało jednak pół roku i nie można wykluczyć, że jeszcze taki kandydat jeszcze się pojawi. Co więcej, taki kandydat może się zgłosić nawet podczas walnego.

 

fot. screen Echo24

 

 

One thought on “Walne zgromadzenie i wybory prezesa DolZPN w maju 2021 roku

  1. Oby ktos sie pojawił. Ktokolwiek. Na pewno nie bedzie gorszy a moze bedzie chciał cos zrobić a nie tylko gadać i promować siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *