Kamil Socha żegna się z Piastem. Został trenerem II-ligowej Bytovii [AKTUALIZACJA]]

Kamil Socha z końcem roku rozstał się z III-ligowym Piastem Żmigród i został trenerem II-ligowej Bytovii Bytów.

 

Dodatkowa motywacja dla naszych III-ligowców. Zagrać przeciwko Piszczkowi

O przenosinach Kamila Sochy ze Żmigrodu do Bytowa jako pierwszy napisał na twitterze @janekx89, internauta zazwyczaj bardzo dobrze zorientowany w realiach ligowej piłki. Rzeczywiście, udało nam się potwierdzić, że szkoleniowiec Piasta jest bliski objęcia Bytovii. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Decyzje powinny zapaść w ciągu najbliższych dni.

 

Wszystko wskazuje więc na to, że zamiast ratowania III ligi dla Żmigrodu Kamil Socha będzie ratował II ligę dla Bytowa. Bytovia po rundzie jesiennej jest 13. miejscu w tabeli II ligi z przewagą 6 punktów nad strefą spadkową. Co ciekawe, do strefy barażowej brakuje jej natomiast tylko 7 punktów.

 

Piast natomiast jest aktualnie na 14. miejscu w tabeli 3. grupy III ligi z przewagą dwóch oczek nad strefą spadkową. Co ciekawe, jeśli przenosiny Sochy staną się faktem, to w Żmigrodzie nie będzie już żadnego trenera seniorów, bowiem niedawno z klubem pożegnał się II szkoleniowiec Michał Radziszewski.

 

Socha był w Żmigrodzie od grudnia ubiegłego roku. To był jego drugie podejście. Po raz pierwszy został trenerem Piasta na początku października 2017 roku, kiedy zmienił Grzegorza Podstawka. Pod jego wodzą drużyna odbudowała się. Przejmował zespół znajdujący się w strefie spadkowej, a jeszcze jesienią znacznie poprawił miejsce. Wiosną Piast był jedną z rewelacji ligi i ostatecznie zajął bardzo dobre, 6 miejsce na koniec sezonu. Teraz znów miał ratować III ligę, w której sezon ostatecznie odwołano bez spadków. Jesień batalii 2020/21 była trudna, ale po udanej końcówce rundy żmigrodzianie wydostali się ze strefy spadkowej.

 

W Nowy Rok informację o rozstaniu z trenerem Sochą potwierdził również klub ze Żmigrodu. „Składamy na ręce trenera serdeczne gratulacje dziękując za ogrom pracy włożony w prowadzenie naszej drużyny w ostatnim roku. Cieszymy się, że po raz drugi Piast pomógł trenerowi objąć stery drużyny grającej na centralnym poziomie rozgrywkowym” – czytamy na stronie Piasta.

 

https://twitter.com/mksbytovia/status/1345429886165508104?s=20

 

fot. NI-FO Marcin Folmer

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *