II liga: Co z meczem Wigry Suwałki – Górnik Polkowice?

Górnik Polkowice chciał zwrotu kosztów podróży i zakwaterowania oraz walkowera za mecz z Wigrami Suwałki, do którego nie doszło 2 grudnia. Nic jednak nie wskórał. 

 

II liga: Miał być hit, wyszedł kit… a właściwie zmrożony beton

Przypomnijmy, że mecz 16. kolejki II ligi Wigry Suwałki – Górnik Polkowice miał odbyć się 2 grudnia. Nie odbył się, bowiem zmrożone boisko nie nadawało się do gry.

 

Władze klubu z Polkowic poinformowały kilka dni później o wystosowaniu dwóch pism:

W związku z sytuacją, w skutek której mecz o mistrzostwo II ligi piłkarskiej pomiędzy Wigrami Suwałki a Górnikiem Polkowice został odwołany w pierwotnym terminie, informujemy, że Władze Górnika Polkowice Sp. z o.o. z powodu poniesionych strat, w trosce o interes Spółki, wystąpiły do Wigier Suwałki SA o zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowania pierwszej drużyny.

W osobnym piśmie Górnik Polkowice Sp. z o.o. skierował do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej wniosek o zweryfikowanie wspomnianych we wstępie zawodów jako walkower na korzyść naszego zespołu. Nasz wniosek determinujemy faktem niedochowania przez organizatora meczu należytej staranności w przygotowaniu płyty boiska.

Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zespoły Wigier oraz Górnika o ligowe punkty walczyły tylko i wyłącznie na boisku.

 

Okazuje się, obie drużyny spotkają się na boisku wcześniej, niż w rundzie rewanżowej w Polkowicach. Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN w połowie grudnia oddalić protest polkowiczan. Tym samym zobowiązała Departament Rozgrywek Krajowych PZPN do wyznaczenia nowego terminu rozegrania meczu. Na razie go nie poznaliśmy.

 

Kluby nie poinformowały, czy doszło do jakiegoś porozumienia w sprawie zwrotu kosztów podróży i zakwaterowania. Biorąc pod uwagę fakt, że wniosek o walkower został odrzucony, trudno spodziewać się, by klub z Suwałk poczuwał się do zwrotu jakichkolwiek kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *