Wyrzucenie z ligi zamienione na walkower. Dąb zostaje w B klasie

Dąb Pruszowice, czołowa drużyna IV grupy wrocławskiej B klasy, zostaje w lidze. Kara wykluczeni z rozgrywek została obniżona do walkowera.

 

Ogłoszenie Pogoni Oleśnica zrobił furorę. Prezes klubu zabrał głos

Przypomnijmy, że Komisja Dyscyplinarna DolZPN ukarała klub z Pruszowic w połowie listopada. W komunikacie czytamy: Klub DĄB Pruszowice został wykluczony z rozgrywek oraz została nałożona kara finansowa w wysokości 2000 pln za wielokrotne stosowanie przemocy werbalnej, kierowanie gróźb pod adresem sędziego, oraz wtargnięcie do szatni sędziowskiej zawodników oraz odmówienie jej opuszczenia. Zawodnik został ukarany karą dyskwalifikacji oraz karą finansową za wulgarną krytykę decyzji sędziowskich oraz odmowę opuszczenia strefy technicznej po otrzymaniu wykluczenia.

 

Chodziło o mecz Błękitni Krzeczyn – Dąb Pruszowice, który został rozegrany 25 października. Co ciekawe, mecz ten goście wygrali 5:3, ale emocji w nim nie brakowało. Dąb szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść grając od 65 min. w osłabieniu. W pierwszej połowie ponadto czerwoną kartką został ukarany również członek sztabu szkoleniowego Dębu. Arbiter spotkania pokazał także 7 żółtych kartek zawodnikom z Pruszowic oraz 2 graczom z Krzeczyna.

 

Jak poinformował portal podwroclawskie.pl, Komisja Odwoławcza zamieniła wykluczenie na walkower dla Błękitnych utrzymując jednocześnie karę finansową.

 

W Dębie cieszą się… połowicznie, bowiem liczyli na oczyszczenie z zarzutów. Więcej przeczytacie na stronie podwroclawskie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *