Ponad 50 trenerów chce objąć Piasta Żmigród

Po odejściu Kamila Sochy do Bytovii Bytów Piast Żmigród rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Zgłosiło się 52 kandydatów!

 

Był Bór, teraz czas na Pogoń. Trener Januszewski zostaje w A klasie

Kamil Socha rozstał się z Piastem Żmigród na początku stycznia, gdy otrzymał propozycję z II-ligowej Bytovii Bytów. W Żmigrodzie szybko więc rozpoczęto poszukiwania następcy, zwłaszcza że drużyna powinna rozpoczynać już okres przygotowawczy.

 

Jak poinformował portal eska.pl, na klubowe ogłoszenie o naborze odpowiedziało… 52 kandydatów na trenera. – Bierzemy pod uwagę przede wszystkim trenerów, którzy już prowadzili zespół na poziomie III lub IV ligi, którzy pracowali z seniorami. Nie mamy czasu na to, by dawać teraz szansę młodym, zdolnym trenerom – powiedział portalowi eska.pl Rafał Zagórski, prezes Piasta.

 

W sobotę po południu klub podziękował kandydatom na trenera:

Zarząd MKS Piast Żmigród przekazuje podziękowania na ręce wszystkich trenerów, którzy wysłali nam swoje zgłoszenia w konkursie na nowego szkoleniowca III -ligowej drużyny. Zapewniamy, iż każde zgłoszenie zostało przez nas wnikliwie przeanalizowane. Zgłosiło się do nas ponad 50 trenerów z różnym doświadczeniem, pochodzeniem, oraz wiekiem, których niewątpliwie łączy jedno – pasja do piłki nożnej. Najstarszy z kandydatów miał 65 lat, natomiast najmłodszy z nich był w wieku 24 lat. Zgłaszali się szkoleniowcy z całej Polski jak i z zagranicy, będący dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej, jak i posiadający licencję trenerską UEFA PRO. Wybór nowego trenera był dla nas trudnym zadaniem, lecz ufamy w podjęcie przez nas najlepszej decyzji dla rozwoju drużyny.

 

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy lada dzień. Przed nim duże wyzwanie, żmigrodzianie po rundzie jesiennej są na 14. miejscu w tabeli 3. grupy III ligi z przewagą dwóch oczek nad strefą spadkową.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *