Connect with us

A klasa

Zrył murawę boiska. Wpadł na gorącym uczynku, bo się zakopał

Published

on

Tęcza Kwietno zniszczone boisko

To chyba nowa, idiotyczna moda wśród niespełnionych rajdowców. Szaleją na zaśnieżonych boiskach samochodami nie zważając na to, że niszczą w ten sposób murawę. 21-latek wpadł na gorącym uczynku, bo? się zakopał.

 

Kurs sędziowski 2021. Zapisy na ostatniej prostej [ZGŁOŚ SIĘ]

To chyba nowa, idiotyczna moda wśród niespełnionych rajdowców. Szaleją na zaśnieżonych boiskach samochodami nie zważając na to, że niszczą w ten sposób murawę. Jeden z takich idiotów wpadł na gorącym uczynku, bo? się zakopał.

 

W niedzielę, 17 stycznia młody mężczyzna wjechał samochodem na boisko A-klasowej drużyny Tęcza Kwietno. Prawdopodobnie chciał ?pokręcić bączki? na pokrytej śniegiem, zmrożonej murawie. Niestety, boisko po jego wyczynach wygląda tragicznie ? w wielu miejscach pokryte jest głębokimi koleinami (tutaj zobaczycie zdjęcia na stronie Echo Średzkie).

 

Szczęście w nieszczęściu, sprawcę udało się złapać na gorącym uczynku. Jego samochód bowiem ugrzązł w koleinach. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu, zastali na miejscu również traktor, który miał wyciągnąć pojazd sprawcy.

 

Miejmy nadzieję, że 21-letni mężczyzna surowo odpowie za swoją bezmyślność. Niestety, nie jest to odosobniony taki przypadek w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej na boisku B-klasowej Odry Uraz urządzono? kulig.

 

?Boisko piłkarskie nie jest miejscem robienia kuligu i jeżdżenia autem czy traktorem. Mieszkańcy czy żartownisie naszej miejscowości, którzy w dniu dzisiejszym urządzili sobie zabawę na naszym boisku w ciągu 48h mają się zgłosić do prezesa klubu. Inaczej sprawa trafia na policję. Ps. Na słupie są kamery, a po za tym w urazie każdy wie kto z kim, gdzie, kiedy, po co i na co?? – czytamy na klubowym fanpage?u.

 

Na tym jednak nie koniec. “Samochodowi wandale” dawali o sobie ostatnio znać również m.in. w Osetnicy czy Mietkowie. 

 

fot.echosredzkie.pl

 

A klasa

Zmiana trenera zespołu z wrocławskiej A klasy

Published

on

Mateusz Jakubowski nie jest już trenerem Zjednoczonych Łowęcice, zespołu z grupy I wrocławskiej A klasy.

 

Trener zrezygnował po 4 latach. Klub z A klasy szuka następcy. Zgłoś się!

Klub z Łowęcic poinformował, że 23 listopada funkcję trenera Zjednoczonych przestał pełnić Mateusz Jakubowski. Umowa została rozwiązana z inicjatywy zarządu.

Mateusz Jakubowski prowadził Zjednoczonych przez półtora roku. Poprowadził zespół do awansu do A klasy. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu jego podopieczni zajęli 11. miejsce w tabeli grupy I wrocławskiej A klasy.

 

Chciałbym bardzo podziękować prezesom za zaufanie i danie mi szansy w klubie, w którym ambicją był awans. Dziękuję zawodnikom za zaufanie i każdy trening, każdy mecz, na którym byli obecni. Dziękuję wszystkim kibicom – tym pojawiającym się na trybunach i tym, którzy śledzili nasze wyniki za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z pracy w Zjednoczonych pozostanie ze mną wiele pozytywnych wspomnień. Wyniosę z niej także sporo nauki i doświadczenia. Zawsze powtarzałem, że miejsce Zjednoczonych jest w A-klasie i cieszę się, że kończąc swoją trenerską przygodę tutaj zostawiam klub właśnie w tej lidze. Nowemu trenerowi życzę powodzenia w prowadzeniu tej niezwykle jakościowej ekipy. Oby wyniki były jak najlepsze! Jeszcze raz dziękuję wszystkim związanym z klubem – powiedział, były już, szkoleniowiec na klubowym profilu na Facebooku.

Wkrótce poznamy nowego szkoleniowca, który poprowadzi beniaminka w rundzie wiosennej.

 

Continue Reading

A klasa

Trybuny A-klasowego klubu zniszczone. Jest wysoka nagroda za wskazanie sprawców

Published

on

Piast Lutynia

Na stadionie A-klasowego Piasta Lutynia wandale zdewastowali część trybun. Za wskazanie sprawców wyznaczono wysoką nagrodę.

 

Trener zrezygnował po 4 latach. Klub z A klasy szuka następcy. Zgłoś się!

Do młodzieży przesiadującej po 20 na trybunie praktycznie codziennie. Monitoring na orliku obejmuje trybunę i został zabezpieczony. Brak poszanowania wspólnej własności poraża… Nie pozostawimy tak tego aktu wandalizmu. Jeśli chcecie rozwiązać sprawę polubownie – zapraszamy do kontaktu… W innym przypadku zostaną podjęte odpowiednie środki prawne – poinformował klub z Lutyni w swoich mediach społecznościowych.

 

Piast informuje również, że zarząd klubu przy wsparciem UKS Gminy Miękinia, podjął decyzję o wyznaczeniu nagrody pieniężnej za wskazanie sprawców w wysokości 1000 zł. – Prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej – dodają przedstawiciele klubu.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Piast zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy I wrocławskiej A klasy.

 

Fot. Piast Lutynia

 

Continue Reading

A klasa

Trener zrezygnował po 4 latach. Klub z A klasy szuka następcy. Zgłoś się!

Published

on

Klub szuka trenera

A-klasowy WKS Wilczyce szuka szkoleniowca. Do zapełnienia jest wakat po rezygnacji trenera Pawła Oszczapińskiego.

 

Zmiana trenera beniaminka okręgówki

Ze względów rodzinnych, po ponad 4 latach współpracy, została rozwiązana umowa z trenerem Pawłem Oszczapińskim. Prowadził nasz zespół seniorów od 2019 roku, wywalczył z naszą drużyną upragniony awans do A-klasy, bijąc wtedy wszelkie klubowe rekordy, a z sukcesem przez ostatnie 2 sezony udawało mu się utrzymywać naszą drużynę w A-klasie. Trenerze, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarsko-trenerskiej. Zawsze będziesz u nas mile widziany! – poinformował klub z Wilczyc.

 

Obecnie WKS Wilczyce, zespół z gminy Długołęka (1 kilometr od granic Wrocławia) poszukuje trenera drużyny seniorów od stycznia 2024 roku.

Oto oferta klubu: dobre warunki pracy, naturalne boisko ze sztucznym oświetleniem, kilkunastoosobową kadrę z doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek.

Wymagania: doświadczenie w prowadzeniu zespołów seniorskich.

 

Oferty z krótkim CV, koncepcją budowy drużyny a także oczekiwanym wynagrodzeniem (2 treningi + weekend mecz) prosimy przesyłać na adres: wkswilczyce@gmail.com

Można też kontaktować się telefonicznie z prezesem klubu: 606 645 393 (Wojciech)

Continue Reading

A klasa

Niedawny IV-ligowiec bez trenera. “Czas na poważniejsze zmiany”

Published

on

Kolejne zmiany w Sokole Marcinkowice, niedawnym czwartoligowcu, który obecnie występuje we wrocławskiej A klasie. Z zespołem pożegnał się trener Andrzej Leszczyński. – Czas na poważniejsze zmiany – informuje klub.

 

Kolektywne zwycięstwo w derbach dwóch niepokonanych zespołów

Jeszcze w poprzednim sezonie Sokół Marcinkowice występował w IV lidze. Po spadku, drużyna nie przystąpiła do rozgrywek w okręgówce, ale zgłosiła się do A klasy. Dobiegająca pomału runda jesienna nie była jednak zbyt udana dla zespołu spod Oławy. Po 12 rozegranych meczach Sokół ma 13 punktów na koncie i zajmuje 11. miejsce w tabeli grupy IV wrocławskiej klasy A.

 

Po drugiej porażce z rzędu (z Polonią Jaszowice 1:2) zarząd klubu poinformował o zmienia na stanowisku trenera.

W dniu wczorajszym, tj. 5 listopada 2023 po długich negocjacjach w gronie zarządu i działaczy podjęta została decyzja o rozstaniu się z dotychczasowym trenerem drużyny seniorów – Andrzejem Leszczyńskim. Przepracował u nas praktycznie cały 2023 rok, rozegrał rundę rewanżową poprzedniego sezonu, jak również prawie całą rundę jesienną obecnego. Łączny bilans trenera w Sokole w oficjalnych, ligowych meczach to: 5 zwycięstw, 10 remisów i 12 porażek. Klub będzie prowadzić rozmowy z różnymi kandydatami jednak pewne jest to, że w dwóch ostatnich kolejkach za sterami zasiądzie trener tymczasowy. Trenerowi Andrzejowi Leszczyńskiemu dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i próbę odbudowania drużyny. Życzymy sukcesów sportowych i powodzenia w dalszej karierze – czytany w komunikacie na klubowym fanpage’u.

 

Post został zatytułowany „Czas na poważniejsze zmiany”, a to może oznaczać, że w przerwie między rundami w Marcinkowicach może być „gorąco”.

 

fot. Sokół Marcinkowice facebook

 

Continue Reading

A klasa

Kolektywne zwycięstwo w derbach dwóch niepokonanych zespołów

Published

on

Energetyk Siechnice - Kolektyw Radwanice

Derby gminy Siechnice dla Kolektywu Radwanice, który pokonał na wyjeździe Energetyka 4:1. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale druga połowa należała już do przyjezdnych.

 

Mecz na szczycie dla niepokonanego MKP. Wiwa postraszyła lidera

W meczu na szczycie grupy IV wrocławskiej A klasy spotkały się dwie drużyny z gminy Siechnice – miejscowy Energetyk i Kolektyw Radwanice. Były to nie tylko derby, ale również mecz dwóch niepokonanych zespołów.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze za sprawą Kacpra Stańki, który wpisał się na listę strzelców w 24. min. spotkania. Po zmianie stron, po godzinie gry, Energetykiem wstrząsnęło niespełna 12 minut, kiedy goście strzelili… 4 gole. Do siatki trafiali Sebastian Kornaga – 2, Maksym Kaniev i Karol Kaszowski.

 

Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale zdołali nawet zmniejszyć rozmiarów porażki. Kolektyw wygrał derby i awansował na fotel lidera detronizując Energetyka. Z takiego obrotu sprawy ucieszyli się również w Strzelinie, bowiem Strzelinianka, jeśli w niedzielę pokona Koronę Osiek, zrówna się punktami z Kolektywem i będzie liderem dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

 

Spotkanie Energetyk – Kolektyw był tzw. meczem tygodnia, który wybrali w kibice w głosowaniu na fanpage’u DolZPN. W Siechnicach gościła kamera związkowego kanału YouTube, a efekt można zobaczyć w reportażu poniżej.

Continue Reading

A klasa

Szalony mecz w A klasie. Rollercoaster w doliczonym czasie gry

Published

on

Energetyk Siechnice - LKS Brożec

Gdyby wybrać najbardziej emocjonujący mecz minionego weekendu na Dolnym Śląsku, spotkanie Energetyka Siechnice z LKS-em Brożec byłby w ścisłej czołówce. Może nawet na jej szczycie. Działo się w nim naprawdę dużo.

 

Pucharowa środa. Ćwierćfinały i 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski

Energetyk Siechnice przystępował do meczu z LKS-em Brożec jako lider IV grupy wrocławskiej A klasy. Sekundy dzieliły podopiecznych Marcina Józefowicza, by prowadzenie w tabeli utrzymać, ale właśnie wtedy stracili gola wyrównującego. Ale od początku…

W pierwszej fazie meczu nic nie zwiastowało aż takich emocji, bowiem gospodarze dość szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po golach Kacpra Stańki i Łukasza Matysiaka. – Mamy 2:0, mecz toczy się pod nasze dyktando i tylko swojej nieskuteczności „zawdzięczamy” brak kolejnych goli – podsumował ten fragment meczu Energetyk na swoim klubowym profilu. Zaszwankowała nie tylko skuteczność, ale i koncentracja w obronie, bowiem w 41. min. gola kontaktowego zdobył Paweł Chrobak wykorzystując błąd w defensywie Energetyka.

 

Po przerwie mecz się wyrównał, ale to wciąż gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce. Bramek jednak długo nie było, aż do 70. min., kiedy wyrównujące trafienie z rzutu karnego zanotował Łukasz Chałubek. Kibice gospodarzy spodziewali się ataków siechniczan, tymczasem w 80. min. ponownie Chałubek trafił do siatki i to goście wyszli na prowadzenie.

 

Ruszyliśmy do odrabiania strat i w 88. min. Józefowicz, po dośrodkowaniu “Stania”, doprowadził do remisu 3:3. Sędzia doliczył 5 minut, a Energetyk nieustannie chciał zdobyć zwycięskiego gola. W 93. min. Krzanowski odebrał piłkę napastnikowi i zapoczątkował akcję bramkową, którą Stańko perfekcyjnie wykorzystał i w naszych szeregach zapanowała euforia! – relacjonują gospodarze.

 

Nie trwała ona jednak długo, bowiem – mimo że – były to już końcowe sekundy meczu, goście przeprowadzili ostatnią akcję. Łukasz Kendzierski zagrał w pole karne wprost na nogę Jakuba Karonia, a ten z zimną krwią pokonał bramkarza Energetyka strzałem z pierwszej piłki.

 

Fot. LKS Brożec Facebook

 

Continue Reading

To się czyta