Wojciech Górski trenerem Gryfa. Nowe władze IV-ligowca z Gryfowa Śląskiego

Wojciech Górski został nowym trenerem Gryfa Gryfów Śląski. Czwartoligowiec ma również nowe władze.

 

Bracia Gancarczykowie opuszczają Moto-Jelcza. Zapuszczają Kotwicę

Niepewność – to słowo najlepiej może streścić to, co działo się w ostatnich tygodniach w Gryfowie Śląskim. Władze klubu w grudniu podały się do dymisji, na domiar złego w budżecie gminy na 2021 rok dla klubu – który oprócz seniorów prowadzi kilka drużyn młodzieżowych – zagwarantowano zbyt małe środki na funkcjonowanie. W czarnym scenariuszu nie można było wykluczyć nawet… końca Gryfa.

 

Na szczęście, wydaje się, że najgorsze już za gryfowskim klubem. W środę, 20 stycznia wybrane zostały nowe władze (więcej na ten temat później). Ogłoszono również nazwisko nowego trenera, którym został Wojciech Górski, przed laty zawodnik m.in. Śląska Wrocław i Miedzi Legnica.

 

Górski trenerskie szlify zdobywał w drużynach młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, był również II trenerem w sztabie Dominika Nowaka w pierwszej drużynie Miedzi. Na stanowisku szkoleniowca Gryfa zastąpił Daniela Koko.

 

Z pierwszy informacji płynących z klubu wynika, że zimą nie dojdzie do osłabienia kadry, a nowy trener może liczyć nawet na kilka wzmocnień. Gryf po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w tabeli zachodniej grupy IV ligi i na wiosnę czeka go walka o utrzymanie się.

 

fot. miedzlegnica.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *