Maciej Wilusz piłkarzem Śląska Wrocław. Na początek na pół roku

Maciej Wilusz został piłkarzem Śląska Wrocław. 32-letni stoper został wypożyczony z Rakowa Częstochowa na pół roku z opcją wykupu.

 

Bramkarz Apisu zdyskwalifikowany na 4 lata. „To jest skandal i pokazówka”

Maciej Wilusz to rodowity wrocławianin i wychowanek WKS-u. W klubie z ul. Oporowskiej przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, jednak w wieku niespełna 17 lat wyjechał do Holandii, gdzie bronił barw SC Heerenveen i Sparty Rotterdam. Do kraju wrócił w 2010 roku, reprezentując następnie MKS Kluczbork, GKS Bełchatów, Lecha Poznań i Koronę Kielce. Z Kolejorzem sięgnął po mistrzostwo i Superpuchar Polski. Po zakończeniu sezonu 2016/17 odszedł z Lecha do FK Rostow. W lidze rosyjskiej występował także w Uralu Jekaterynburg, zapisując na swoim koncie łącznie 50 meczów w Premier Lidze.

 

– Analizując naszą sytuację kadrową przed rundą wiosenną, wspólnie ze sztabem szkoleniowym uznaliśmy, że potrzebujemy wzmocnień w formacji obronnej. To był nasz główny cel w tym oknie transferowym i cieszymy się, że dołączy do nas Maciej Wilusz – doświadczony, lewonożny obrońca, który może od razu rozpocząć walkę o miejsce w składzie. Pozyskanie Macieja z pewnością zapewni nam większe możliwości w zestawieniu linii defensywnej w dalszej części sezonu – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

– Jestem wrocławianinem i mam duży sentyment do Śląska. Choć od czasu mojego odejścia klub naprawdę bardzo mocno się zmienił i rozwinął na wielu polach, to czuję wielką radość, że będę mógł zagrać dla WKS-u. Ze swojej strony na pewno mogę zadeklarować pełne zaangażowanie i walkę za każdy razem, gdy pojawię na boisku – mówi Maciej Wilusz.

 

Fot., źródło: slaskwroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *