Z Manchesteru United do Śląska. Bejger zawodnikiem WKS-u

Łukasz Bejger został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Młody obrońca przeszedł do WKS-u na zasadzie transferu definitywnego z Manchesteru United. Piłkarz podpisał 4,5-letnią umowę.

 

Duże wzmocnienie czołowej drużyny IV ligi. Bracia znów w AKS-ie?

Urodzony w 2002 roku zawodnik jest wychowankiem Lecha Poznań. W 2018 roku Łukasz Bejger przeniósł się do Manchesteru United. Grał w drużynie U23, która występuje w Premier League 2, ale wielokrotnie miał także okazję trenować z pierwszym zespołem ?Czerwonych Diabłów?.

 

– Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavičką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska Wrocław. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy ? mówi nowy obrońca wrocławian.

 

Łukasz Bejger to etatowy młodzieżowy reprezentant kraju. Obecnie gra w reprezentacji Polski U19, natomiast koszulkę z orłem na piersi zakłada począwszy od kadry U15. 19-latek jest stoperem, choć może zagrać również na prawym boku obrony.

 

– Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Już dziś pokazuje duże umiejętności, jednak jego potencjał jest jeszcze większy. Z pewnością Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie ? zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

Zawodnik związał się z wrocławskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. W barwach WKS-u będzie występował z numerem 21 na koszulce.

 

źródło, fot. Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.