Młody pomocnik Legii trafił do Zagłębia Lubin

Łukasz Łakomy został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. 20-letni środkowy pomocnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

 

MKP pozyskał doświadczonego napastnika Sokoła. I testuje kilku graczy

Łukasz Łakomy jest wychowankiem Wisły Puławy, gdzie występował do 2013 roku. Od wiosny sezonu 2013/2014 był już zawodnikiem Legii Warszawa. Łaki przechodził przez kolejne szczeble szkolenia w zespole ze stolicy, aż dotarł do drużyny rezerw. Dla Legii II Warszawa rozegrał 28 meczów na poziomie III ligi, w których zdobył trzy gole i zanotował cztery asysty. Najbardziej owocny pod kątem liczb był jednak dla niego obecny sezon. W pięciu spotkaniach III ligi grupy I trzy razy trafiał do siatki rywali i zanotował dwa ostatnie podania.

 

W lipcu 2020 roku Łakomy został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy, a także eliminacji Ligi Mistrzów, jednak nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole Legii Warszawa. W ostatnich dniach Łukasz przebywał z Miedziowymi na obozie w Turcji, gdzie wraz z całym zespołem przygotowywał się do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Łaki w drużynie KGHM Zagłębia będzie występował z numerem 99.

 

Źródło, fot. Zagłębie Lubin S.A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *