Piłkarski lockdown. Kiedy decyzja dotycząca obostrzeń w sporcie?

Środowisko piłkarskie (i nie tylko) czeka na decyzję rządu w sprawie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa w życiu społecznym związanymi z pandemią COVID-19. Kiedy można się jej spodziewać?

 

Czasem gwiazda, częściej szrot. Dekada zagranicznych transferów Śląska

Kto spodziewał się dziś (wtorek, 26 stycznia) decyzji rządu w sprawie obostrzeń musi uzbroić się w cierpliwość. Na pewno jej nie będzie, co więcej – na razie trudno określić w ogóle jakąś konkretną datę. Oczywiście, decyzja musi zapaść w tym tygodniu, bowiem obecnie obowiązujące przepisy mają „ważność” do 31 stycznia. Ja osobiście spodziewałbym się nowych przepisów raczej koło czwartku.

 

Czego można się spodziewać w kwestii sportu? Niestety, na dziś trudno wyrokować, bo sygnały płynące z obozu rządzącego są bardzo enigmatyczne. Nie brakuje głosów, że możliwe jest poluzowanie niektórych obostrzeń. Rzadko jednak ktoś wspomina o sporcie amatorskim, politycy czy eksperci zazwyczaj odnoszą się do kwestii gospodarczych (co oczywiście jest zrozumiałe).

 

Niestety, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne postanowienia. Co jednak, jeśli obecnie obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone? Wtedy większość drużyn z niższych lig będzie miała spory problem. W lutym bowiem przygotowania do rundy wiosennej, w tym oczywiście sparingi, planują nawet drużyny z A i B klasy. 

 

Przypomnijmy, że obecnie trenować i rozgrywać sparingi mogą zgodnie z prawem zawodowcy i drużyny, których zawodnicy pobierają stypendia. Jeśli obostrzenia zostaną utrzymane, to amatorów z niższych lig czekają albo treningi indywidualne, albo kluby będą musiały zaproponować im stypendia, albo… szara strefa i treningi w “piłkarskim podziemiu” (do czego oczywiście nikogo nie namawiamy).

  

 

One thought on “Piłkarski lockdown. Kiedy decyzja dotycząca obostrzeń w sporcie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *