Co ze startem rundy wiosennej? Oto możliwe scenariusze

Obowiązujące od końca roku obostrzenia dotyczące piłki nożnej zostały przedłużone do 13 lutego. Co to oznacza dla amatorskiej piłki w regionie? Czy runda wiosenna wystartuje zgodnie z planem, czy zostanie przełożona? Oto możliwe scenariusze.

 

Piłkarski lockdown. Jest decyzja. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości

Rząd przedłużył zakaz uprawiania sportu o dwa tygodnie, do 13 lutego. Przypomnijmy, że obecnie trenować i rozgrywać sparingi mogą zgodnie z przepisami tylko zawodowcy i drużyny, których zawodnicy pobierają stypendia, a także drużyny dziecięce i młodzieżowe.

 

Jak wiadomo, wiele drużyn amatorskich – zwłaszcza z IV ligi, ale także z okręgówki – już rozgrywa sparingi. Wiele innych, z jeszcze niższych lig, także trenuje. Głównie nieoficjalnie.

 

Niestety, przedłużenie obostrzeń mocno komplikuje przygotowania drużyn do wiosny, ale także pod znakiem zapytania terminowy start rundy wiosennej.

 

Przypomnijmy, że start obu grup IV ligi zaplanowano na weekend 6/7 marca. Podobnie klasy okręgowe w strefie Wrocław i Legnica, a także niektóre A klasy w Legnicy. Pozostałe ligi startują w weekend 20/21 marca, a najmniejsze B-klasy w weekend 10/11 kwietnia.

 

Jak poinformował nas Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, na razie związek nie ma planów przesunięcia startu rundy wiosennej. Przede wszystkim dlatego, że nie wiadomo, kiedy będzie możliwe granie. Trudno więc cokolwiek z wprzedzeniem planować, gdy nie wiadomo co się stanie za 2 tygodnie. 

 

Związek przygotowuje jednak różne scenariusze. Na dziś sytuacja wygląda tak, że jeśli za dwa tygodnie (czyli od 14 lutego) sport zostanie „odmrożony”, to rozgrywki piłkarskie wystartują bez zmian.

 

Jeśli okaże się, że obostrzenia zostaną ponownie przedłużone, wtedy związek będzie rozpatrywał możliwość przesunięcia startu rundy wiosennej. – Mamy alarmowy terminarz od kwietnia do lipca – przyznaje Andrzej Padewski. Związek jest gotowy na to, by rozpocząć seozn 17/18 kwietnia, który trwałby do końca lipca.   

 

Jeśli nie udałoby się wystartować w kwietniu to sezon 2020/21 zostanie zakończony po rundzie jesiennej.

 

One thought on “Co ze startem rundy wiosennej? Oto możliwe scenariusze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *