Piłkarski lockdown. Jest decyzja. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości

Obostrzenia dotyczące sportu, w tym piłki nożnej. Oto co czeka amatorską piłkę od 1 lutego. Nie mamy, niestety, dobrych wiadomości. 

  

Co ze startem rundy wiosennej? Oto możliwe scenariusze

W czwartek poznaliśmy najnowsze decyzje rządu w sprawie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, również te dotyczące sportu i piłki nożnej.

 

Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone o 2 tygodnie, czyli do 13 lutego. Przypomnijmy, że obecnie trenować i rozgrywać sparingi mogą zgodnie z prawem zawodowcy i drużyny, których zawodnicy pobierają stypendia, a także drużyny dziecięce i młodzieżowe.

 

Co dalej? Trudno powiedzieć. Oficjalnie trenować i grać sparingów nie można, choć wiele drużyn i tak to robi. Oczywiście, te które mają kontrakty lub umowy stypendialne z zawodnikami nie powinny obawiać się restrykcji. Innym pozostaje czekać lub… przejść do “piłkarskiego podziemia” (do czego oczywiście nie namawiamy).

      

  

 

 

2 thoughts on “Piłkarski lockdown. Jest decyzja. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości

  1. To dotyczy również III ligi bo np zawodnicy Piasta Żmigród trenują już oficjalnie i grają sparingi czyli są wszyscy zawodowcami w takim razie jak mogą być powołani do reprezentacji amatorów Regions Cup???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *