Brązowy medalista mistrzostw świata w Chrobrym Głogów

Dominik Dziąbek na zasadzie transferu definitywnego przechodzi z Hutnika Szczecin do Chrobrego. Z głogowskim klubem podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2023 roku.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn podczas weekendu [29 – 31 STYCZNIA]

Dominik Dziąbek treningi zaczął w Sterniku Szczecin, który jest wyjątkowym zespołem, bo złożonym z wychowanków domów dziecka. To z tym wiążą się jego największe dotychczasowe osiągnięcia. W 2017 i 2018 roku był kapitanem reprezentacji Polski podczas rozgrywanych co roku w Polsce mistrzostw świata dzieci z domów dziecka. W 2017 roku, podczas piątej edycji mistrzostw, w tej kapitańskiej roli poprowadził biało-czerwonych do brązowego medalu.

 

19-letni dziś skrzydłowy w 2014 roku trafił do Hutnika Szczecin, a w 2017 do Świtu Szczecin. W sezonie 2017/18 jako 16-latek zadebiutował w rozgrywkach III ligi. Łącznie na tym poziomie rozegrał siedem spotkań.

 

Od początku 2018 roku ponownie był zawodnikiem Hutnika, który rywalizuje w IV Lidze. W rundzie jesiennej wystąpił w 20 meczach i zdobył siedem goli. Pod względem liczby minut spędzonych na boisku był liderem swojej drużyny, a przy okazji trzecim najlepszym strzelcem. W grudniu został wybrany przez zarząd, trenerów i partnerów z boiska najlepszym zawodnikiem klubu 2020 roku.

 

źródło, fot. Chrobry Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *