Grzegorz Mazurek śladem Damiana Celucha przeszedł z Piasta do Stali

Grzegorz Mazurek przeniósł się z Piast Żmigród do Stali Brzeg. Zastąpi tam Damiana Celucha, który odszedł do Polonii Bytom, a do Brzegu trafił… ze Żmigrodu.

 

Młody snajper Śląska bliski przejścia do Piasta Żmigród

Grzegorz Mazurek trafił z Piasta Żmigród na zasadzie transferu definitywnego do Stali Brzeg. 27-letni napastnik przez zdecydowaną większość swojej piłkarskiej kariery był związany z Piastem Żmigród i to tam, z przerwą na występy w juniorskich zespołach Śląska Wrocław, uczył się piłkarskiego rzemiosła.

 

Dwukrotnie zdobył po 13 bramek w sezonie, po czym w rozgrywkach 2017/18 trafił do II-ligowej Legionovii Legionowo. Na szczeblu centralnym pokazał się z niezłej strony, w 27 meczach strzelając 4 gole, lecz jego klub musiał pogodzić się ze spadkiem. Niedługo później powrócił do Piasta, w którym występował do końca ubiegłego roku. W III lidze Mazurek rozegrał łącznie 158 spotkań, zdobywając w nich 50 bramek.

 

“Mazi” trenował z żółto-niebieskimi od początku okresu przygotowawczego i w meczach sparingowych pokazał się z dobrej strony. Jest również typem napastnika, który powinien dobrze odnaleźć się w sposobie gry preferowanym przez trenera Arkadiusza Batora.

 

– Już wcześniej uważałem, że potrzebuję nowego bodźca i zmiany otoczenia. Miałem wrażenie, że trochę zastałem się w Żmigrodzie, stąd decyzja o przyjściu do Stali. Czy uda mi się zastąpić Damiana Celucha? Mam taką nadzieję, a nawet chciałbym, żeby moje liczby wyglądały jeszcze lepiej. Nie będzie to łatwe, bo wiem, że Celi strzelał dużo bramek, ale zamierzam jak najmocniej pomóc swojej nowej drużynie. W wyborze nowego klubu na pewno pomógł fakt, że koledzy, którzy przechodzili z Piasta do Stali polecali mi ten kierunek. Cele na rundę wiosenną? Chcielibyśmy zakończyć ją w okolicach piątego miejsca. A w przyszłym sezonie zobaczymy – powiedział napastnik klubowej stronie Stali.

 

Przypomnijmy, że Damian Celuch trafił do Brzegu ze Żmigrodu zimą 2018 roku. W 81 meczach strzelił 40 goli. Zimą przeniósł się ze Stali do Polonii Bytom.

 

źródło, fot. Stal Brzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *