Ma CV na gwiazdę ligi, ale najpierw musi się odbudować po bezrobociu

Miroslav Stoch, 60-krotny reprezentant Słowacji, został nowym skrzydłowym Zagłębia Lubin. Jego CV robi wrażenie, ale ostatnio nie wiodło mu się najlepiej, a w Lubinie będzie chciał się odbudować i wrócić do reprezentacji.

 

Kamil Socha sięga po swojego byłego podopiecznego z Piasta Żmigród

Piłkarskie CV Stocha robi wrażenie. Już w wieku 17-lat trafił do młodzieżowego zespołu Chelsea Londyn, a w klubie ze stolicy Anglii występował do 2010 roku. W sezonie 2008/2009 zanotował cztery występy w Premier League oraz jeden mecz w rozgrywkach Pucharu Anglii. Ponadto występował w barwach FC Twente Enschede, PAOK-u Saloniki, Fenerbahce SK, Al-Ain FC, Bursasporu i Slavii Praga.

 

Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Holandii, mistrzostwo Turcji, mistrzostwo ZEA, wiele krajowych pucharów, a także uczestnictwo w mistrzostwach świata (2010) oraz mistrzostwach Europy (2016).

 

Prawda jest jednak taka, że Stoch w optymalnej formie nigdy by do Lubina nie trafił. Ostatnie pół roku jednak nie grał w ogóle, bo był bez klubu. W sezonie 2019/20 w barwach PAOK-u Saloniki zagrał w 11 meczach (na boisku spędził niespełna 500 minut). W Zagłębiu 31-letni skrzydłowy chce się odbudować i wrócić do reprezentacji Słowacji.

 

– Wiedzieliśmy, że Miroslav jest wolnym zawodnikiem. Znam go bardzo dobrze jeszcze z czasów reprezentacji, więc myślę, że to pomogło w negocjacjach. Miro ma w sobie bardzo dużo motywacji, by grać. Chce pomóc Zagłębiu, ale również sobie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy ? powiedział klubowej stronie Lubomir Guldan, dyrektor sportowy Zagłębia.

 

– Czuję się bardzo dobrze po podpisaniu umowy. W podjęciu decyzji na pewno pomogło mi to, że znam osoby ze sztabu szkoleniowego z trenerem Ševelą i Lubomirem Guldanem na czele. Rozmowy były bardzo konkretne dlatego zdecydowałem się na Zagłębie. Myślę, że Lubin to dobre miejsce dla piłkarza. Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł wybiec na boisko, by pomóc drużynie ? skomentował podpisanie kontraktu słowacki skrzydłowy.

 

fot. Zagłębie Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *