Młody obrońca Sokoła Marcinkowice przeszedł do III-ligowej Stali

Niespełna 20-letni Jan Leończyk przeszedł z Sokoła Marcinkowice do III-ligowej Stali Brzeg.

 

Około 1,5 zamiast 22 milionów i wypożyczony stoper łamiący nogi rywalom

Jan Leończyk, niespełna 20-letni defensor, większość swojej przygody z piłką spędził we wrocławskim Śląsku, przechodząc niemal przez wszystkie szczeble młodzieżowej piłki. Przed sezonem 2019/20 trafił do IV-ligowego Sokoła Marcinkowice, gdzie mimo młodego wieku od razu wskoczył do pierwszego składu.

 

Runda jesienna była dla Leończyka wyjątkowo udana. Prawy obrońca grał w niej wszystkich meczach, w sumie 16 ligowych spotkaniach zdobywając 3 bramki.

 

“Leon” trenował ze Stalą od początku stycznia. – Przede wszystkim wybrałem Stal, ponieważ jest tu wszystko, dzięki czemu mogę się rozwijać. Klub stawia na młodzież, a dobra baza treningowa pozwala na świetny rozwój. Pierwsze moje wrażenie było bardzo pozytywne, ponieważ wszyscy w drużynie przyjęli mnie dobrze, a trenerzy dużo mi podpowiadali na pierwszych treningach. Jeśli chodzi o wyzwania drużynowe to przede wszystkim chcielibyśmy zająć jak najwyższą pozycję w lidze i grać coraz lepiej. Cele indywidualne na pierwsze pół roku? Złapanie jak największej ilości minut i ciężka praca na treningach, aby móc rozwijać swoje umiejętności – powiedział zawodnik klubowej stronie Stali.

 

fot. Stal Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *