Prawie jak Probierz. Nowy prezes Pogoni Oleśnica będzie również trenerem

31-letni Sebastian Wojtowicz został nowym prezesem Pogoni Oleśnica, klubu występującego we wrocławskiej okręgówce. Będzie też trenerem grup młodzieżowych. 

 

Piłkarski lockdown. Od 12 lutego można oficjalnie trenować i grać!

Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa Pogoni zrobiło prawdziwą furorę w mediach. Pisały o tym nawet ogólnopolskie portale i gazety. Klub z Oleśnicy ogłosił właśnie, kto został nowym prezesem.

 

31-letni Sebastian Wojtowicz pochodzi z Mazur, a ostatnie 5 lat spędził w Kwidzynie na Pomorzu. Z piłką nożną związany jest od lat, ma doświadczenie zarówno od strony sportowej w roli trenera i zawodnika, a także organizacyjnej. Ostatnio pracował jako specjalista ds. piłki nożnej w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie. W miejscowym Gromie, który gra na szczeblu IV ligi, zajmował się m.in. poszukiwaniem sponsorów, koordynacją pracy grup młodzieżowych, marketingiem, a także był asystentem trenera w drużynie seniorów.

 

Nowy prezes posiada licencję UEFA B, jako trener pracował już z zawodnikami z każdej grupy wiekowej – od skrzatów po seniorów. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza na poziomie III i IV ligi w takich klubach jak: Vęgoria Węgorzewo, Polonia Gdańsk, Granica Kętrzyn i ostatnio Grom Nowy Staw.

 

– Pogoń Oleśnica to ważny klub na piłkarskiej mapie Dolnego Śląska. Długa, ponad 75-letnia historia, z występami na poziomie obecnej I ligi i sukcesami w rozgrywkach Pucharu Polski. Akademia ze srebrną gwiazdką w programie Certyfikacji PZPN i zespół seniorski, liczący się w walce o awans do IV ligi. To wszystko, w połączeniu z grupą zaangażowanych osób wokół klubu sprawiło, że decyzja o dołączeniu do Pogoni nie zajęła dużo czasu. Cieszę się z tego faktu i mocno wierzę, że wspólnie będziemy kontynuować pracę, którą rozpoczęto kilka lat temu, aby Pogoń była prawdziwą wizytówką miasta i stale się rozwijała! – powiedział klubowemu fanpage’owi nowy prezes.

 

Co ciekawe, Sebastian Wojtowicz dołączy również do sztabu szkoleniowego Pogoni i będzie prowadził zajęcia z grupami młodzieżowymi MKS-u.

 

źródło: Pogoń Oleśnica facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *