Napastnik Górnika Polkowice w Świdnicy. Ostatnio strzelał dla Apisu

Kornel Ciupka, napastnik Górnika Polkowice, przeszedł do Polonii-Stali Świdnica. Ostatnie pół roku spędził w Apisie Jędrzychowice.

 

Ze Ślęzy do Polonii-Stali. Pierwszy transfer świdniczan

Kornel Ciupka rozpoczynał swoją przygodę w Polkowicach, a następnie przeszedł kilka szczebli piłki młodzieżowej w Zagłębiu Lubin. Od sezonu 2017/2018 ponownie stał się zawodnikiem polkowickiego klubu. Mimo młodego wieku (19 lat) w sezonie 2018/2019 zapisał na swoim koncie 22 mecze na szczeblu makroregionalnej III ligi, strzelając 7 goli i wywalczając ze swoją drużyną awans do II ligi. Później przyszedł czas na rywalizację na szczeblu centralnym. W 8 spotkaniach II ligi w mocno zwariowanym sezonie ze względu na pandemię koronawirusa, zaliczając trafienie przeciwko Gryfowi Wejcherowo.

 

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu 21-latek został wypożyczony do czwartoligowego Apisu Jędrzychowice, w barwach którego strzelił 13 goli. Teraz przeszedł – również na zasadzie półrocznego wypożyczenia – do III ligi.

 

Zawodnik od samego początku okresu przygotowawczego był do dyspozycji trenera Polonii-Stali Jarosława Pedryca. Pokazał się z dobrej strony, a szczególnie w meczu kontrolnym przeciwko ligowemu rywalowi biało-zielonych – Stali Brzeg. Ciupka strzelił jednego gola i zaliczył asystę przy trafieniu Doriana Krakowskiego.

 

To drugi – po Damianie Szydziaku – transfer świdniczan. W najbliższych dniach możemy się spodziewać klejnych ruchów transferowych Polonii-Stali.

 

fot. Fotografia. Artur Ciachowski 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *