Nowe otwarcie w Orle Prusice. IV-ligowiec stawia na młodzież

Rozwój młodzieży, wprowadzanie do drużyny wychowanków oraz punktowanie w klasyfikacji Pro Junior System – oto cele Orła Prusice na rundę wiosenną w IV lidze.   

 

Doświadczony bramkarz wzmacnia beniaminka IV ligi

Za Orłem ciężki rok. Doszło do wielu zmian – zarówno w gabinetach władz klubu, jak i na stanowisku trenera, a także w samej kadrze. Przypomnijmy, że zimą ubiegłego roku nad drużyną zawisła nawet groźba wycofania z IV ligi. Sytuację udało się opanować, później przyszło zawieszenie z powodu pandemii.

 

Do bieżącego sezonu prusiczanie przystąpili pod wodzą Huberta Gałczyńskiego i mocno odmłodzoną kadrą. Dodatkowo w trakcie rundy długotrwałych kontuzji doznało kilku bardziej doświadczonych graczy. Efekt nie był trudny do przewidzenia – przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów na koncie.

 

W Prusicach jednak nikt włosów z głowy sobie z tego powodu nie rwie. Celem postawionym przed trenerem nie jest bowiem utrzymanie się za wszelką cenę, ale budowa drużyny głównie opartej na młodych zawodnikach i wychowankach.

 

I to zadanie realizowane jest wręcz z nawiązką. Obecnie w kadrze na 28 zawodników jest 22 młodzieżowców, w tym 4 wychowanków. Średnia – 19,9. Jesienią trzech 16 latków – Szymon Hupa, Maciej Kawalec czy Matusz Chojak, rozegrali po ponad 500 minut w lidze.

 

W efekcie Orzeł jest liderem w grupie wschodniej IV w klasyfikacji Pro Junior System. Drugą Unię Bardo wyprzedza o ponad 700 punktów. Biorąc pod uwagę obie dolnośląskie grupy IV ligi (pięć najlepszych drużyn na koniec sezonu otrzyma gratyfikacje finansowe od PZPN) Orzeł jest 4. Szanse na dogonienie lidera czy wicelidera (Chrobry II Głogów i Stal Chocianów) są niewielkie, ale 3. miejsce jest z pewnością w zasięgu żółto-czarnych.

 

Taki jest również cel na rundę wiosenną. Rozwijanie młodzieży i punktowanie w klasyfikacji Pro Junior System. Prusicka młodzież jesienią z pewnością okrzepła w ligowych bojach, a teraz będzie mogła pokusić się o niejedną niespodziankę i zabranie punktów faworytom.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *