Odbudować się i powalczyć o podium z Prochowiczanką

19-letni Michał Bołdyn został nowym bramkarzem Prochowiczanki Prochowice, drużyny z zachodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi.

 

Były zawodnik Śląska Wrocław trenuje z Piastem Żmigród

Michał Bołdyn jest wychowankiem KP Brzeg Dolny, skąd trafił do akademii Miedzi Legnica. Po roku przeszedł do Chrobrego Głogów, gdzie od razu zaczął trenować z pierwszą drużyną. – Niestety, nie udało mi się zadebiutować w I lidze, aczkolwiek regularnie grałem w rezerwach oraz w lidze makroregionalej – powiedział klubowemu fanpage’owi.

 

Jesienią poszedł na półroczne wypożyczenie do III-ligowej Ślęzy Wrocław. We Wrocławiu grał głównie w pucharach, ale udało mi się zaliczyć debiut w III lidze.

 

– Gdy pierwszy raz przyszedłem na trening, dostrzegłem profesjonalizm chłopaków oraz trenerów, co nie często się zdarza w klubach 4-ligowych. Jestem pozytywnie zaskoczony i tym bardziej motywuje mnie to do dalszej pracy, zwłaszcza że ekipa jest naprawdę zgrana. Mój cel to zaistnieć na szczeblu centralnym i nie ukrywam, że Prochowiczanka to zespół, w którym chcę się odbudować i osiągnąć z nią przynajmniej pierwszą trójkę w tabeli – dodał młody golkiper.

 

fot. Prochowiczanka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *