Daniel Łuczak oficjalnie zawodnikiem Piasta Żmigród

Daniel Łuczak, były zawodnik Śląska Wrocław, podpisał umowę z Piastem Żmigród.

 

Piłkarski lockdown. Wrócą obostrzenia. Co ze sportem i piłką nożną?

Już kilka dni temu pisałem, że Daniel Łuczak trenuje z Piastem Żmigród. Zagrał w wygranych sparingach z GKS-em Mirków i Polonią Leszno. Pozyskanie niespełna 25-letniego skrzydłowego jest pierwszym zimowym transferem ekipy Ryszarda Pietraszewskiego.

 

Ostatnie pół roku Łuczak spędził w II-ligowym Sokole Ostróda. Nie nagrał się jednak zbyt wiele (m.in. z powodu kontuzji), był rezerwowym, w sumie wystąpił w 6 meczach i strzelił 1 bramkę.

 

Przypomnijmy, że Łuczak to wychowanek Śląska, który przebył w drużynie wszystkie szczeble. W ekstraklasie zadebiutował w czerwcu 2017 roku, w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z Wisłą Płock. Niemal rok później, 19 maja 2018 roku, strzelił w Gdyni zwycięskiego (i jedynego swojego) gola w spotkaniu z Arką.

 

Na początku sezonu 2018/19 był w kadrze I drużyny. Jesienią 2018 zagrał w czterech meczach w ekstraklasie, ale na dobre utknął w czwartoligowych rezerwach. Spędził w nich całą wiosnę 2019, a potem rozstał się z WKS-em. W sumie zagrał w najwyższej lidze 14 spotkań, do tego niemal 70 w rezerwach.

 

Jesienią 2019, dla podtrzymania formy, występował w IV-ligowej Polonii Trzebnica. Wiosną chciał poszuka klubu w wyższej lidze, ale palny te storpedowała pandemia. Udało się dopiero ubiegłej jesieni w Ostródzie.

 

fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *