Piłkarski lockdown. Nowe obostrzenia. Jakie i gdzie wejdą w życie?

W środę minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia, które wejdą w życie od najbliższej soboty. Czy również na Dolnym Śląsku?

 

Daniel Łuczak oficjalnie zawodnikiem Piasta Żmigród

Trzecia fala koronawirusa w Polsce stała się faktem. Niestety, rośnie również dynamika wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. – Wszystkie te informacje niestety nie pokazują nam dobrej perspektywy, przed nami czas rozwoju pandemii, rozwoju trzeciej fali. Przyglądamy się, jakie są perspektywy, prognozy. Wskazanie od analityków mówi o tym, że szczyt trzeciej fali ma być na średnim poziomie 10-12 tysięcy – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Dlatego władze postanowiły część obostrzeń przywrócić, a także wprowadzić nowe. Szczęście w nieszczęściu, w poszczególnych województwach sytuacjach jest różna. Na Dolnym Śląsku jest całkiem nieźle, o ile można sprawę w ogóle rozpatrywać w takich kategoriach.  

 

Nowe, te drastyczne obostrzenia, dotyczyć będą na razie tylko województwa warmińsko-mazurskiego. Oznacza to, że nie będzie zmian dotyczących piłki nożnej na Dolnym Śląsku. 

 

W całym kraju natomiast od soboty wejdą takie zasady:

  • zasłanianie ust i nosa wyłącznie maseczkami – przyłbice mogą być stosowane dodatkowo, oprócz maseczki,
  • obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdzających z Czech i Słowacji – nie dotyczy osób, które przedstawią negatywny wynik testu wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

 

One na szczęście nie wpływają rozgrywki piłkarskie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *