Ślęza wysoko wygrywa z MKP w Pucharze Polski. Pięć goli Piotra Stępnia

W sobotę, 27 lutego, odbył się zaległy ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej.

Dolnośląskie sparingi. Wyniki meczów z weekendu [26 – 28 LUTEGO]

We Wrocławiu, na obiekcie na Kłokoczycach, w ćwierćfinałowym meczu  IV-ligowy MKP Wołów (który formalnie był gospodarzem) podejmował III-ligową Ślęzę Wrocław. Mecz rozpoczął się od dobrej sytuacji dla wołowian, ale strzał Łukasza Miłkowskiego obronił Piotr Zabielski. Ślęza szybko odpowiedziała dwiema akcja, a kolejna zakończyła się w 6 min. golem Piotra Stępnia.

Od tego momentu żółto-czerwoni niepodzielnie panowali na murawie już do przerwy prowadząc 6:0. Stępień dodał jeszcze hat-tricka, w sumie do przerwy strzelając 4 gole, a po jednym dodali Mikołaj Wawrzyniak i Mateusz Stempin.

Po zmianie stron swojego piątego gola zdobył Stępień, a wynik spotkania na 8:0 ustalił Hubert Muszyński. Ślęza zagra w półfinale z jedną z drużyn, które awansowały już jesienią. Wśród nich są Foto-Higiena Gać, Piast Żmigród oraz Sokół Marcinkowice.