III liga zamiast czeskiej ekstraklasy. Kolumbijczyk nowym pomocnikiem Ślęzy

Javier Palacios, niespełna 22-letni defensywny pomocnik, został nowym zawodnikiem Ślęzy Wrocław. W styczniu Kolumbijczyk liczył na angaż w czeskiej ekstraklasie.

 

B-klasowa Victoria “ofiarą” politycznego konfliktu

Javier Palacios na Dolnym Śląsku pojawił się latem ubiegłego roku, kiedy trafił do IV-ligowego Sokoła Wielka Lipa. Jesienią był wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie prowadzonej wtedy przez Marcina Foltyna.

 

Zimą wraz ze swoim rodakiem Kevinem Castillo postanowili zmieni otoczenie. Castillo wylądował ostatecznie w Górniku Mysłowice ze śląskiej okręgówki. Palacios tymczasem próbował znaleźć klub w wyższej lidze. Na początku stycznia trafił nawet na testy do klubu czeskiej ekstraklasy FASTAV Zlin prowadzonego przez znanego w Polsce Bohumila Panika.

 

Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a Kolumbijczyk przeniósł się do Wrocławia. Konkretnie do III-ligowej Ślęzy. Przekonał na tyle sztab szkoleniowy, że wrocławski klub podpisał z nim umowę do końca czerwca br.

 

Palacios to nominalnie defensywny pomocnik, ale może zagrać również w defensywie, a nawet boku pomocy. Czy potwierdzi dobre opinie z IV ligi na wyższym szczeblu? Przekonamy się już wkrótce.

 

fot. W. Fryt/Ślęza Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *