Mocne otwarcie rundy wiosennej Ślęzy Wrocław

Mocne rozpoczęcie rundy wiosennej w III lidze przez piłkarzy Ślęzy Wrocław. Na Kłokoczycach pokonali rezerwy Miedzi Legnica 3:0.

 

Południowoamerykańskie wzmocnienia Ślęzy Wrocław

We Wrocławiu spotkały się 3. z 12. drużyną w tabeli. Ślęza wydawała się być faworytem, ale pierwsze mecze w rundzie to zawsze spora niewiadoma.

 

Wrocławianie rozpoczęli jednak z wysokiego „C”. W 5 min. z około 20 metrów z rzut wolnego strzelał Robert Pisarczuk, co prawda Mateusz Hewelt obronił uderzenie, ale wobec dobitki Piotra Stępnia był bezradny.

 

Gracze Miedzi próbowali szybko się odgryźć, ale na próbach, lub rzutach rożnych, się kończyło. A gdy już doszli do pozycji strzeleckiej to na posterunku był Piotr Zabielski. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami Mikołaja Wawrzyniaka, ale w obu sytuacjach arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

 

Po zmianie stron legniczanie znów nie znaleźli argumentów na pokonanie żółto-czerwonej defensywy. W końcówce natomiast skutecznością błysnęli wrocławianie. W 74 min. na 2:0 podwyższył Mateusz Stempin, a w 80 min. wynik spotkania na 3:0 ustalił Stępień. Tym samym napastnik Ślęzy potwierdził, że wysoka forma z okresu przygotowawczego nie była dziełem przypadku.

 

Warto odnotować, że w drużynie Grzegorza Kowalskiego zadebiutowało dwóch nowych zawodników z Ameryki Południowej. W przerwie Javiera Palaciosa z Kolumbii zmienił Gabriel Afonso z Brazylii.

 

Fot. Ślęza Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *