4LigaZachód. Niespodzianka w Leśnej, Chrobry II nowym liderem

20. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Lider z Jeleniej Góry przegrał w Leśnej, co wykorzystały rezerwy Chrobrego. Ważna wygrana Kuźni z Orlą.

4LigaWschód. Przewaga lidera nieco stopniała. Hat-trick Felipe Silvy

Duża niespodzianka już na starcie rundy wiosennej w zachodniej grupie IV ligi. W Leśnej, z Włókniarzem będącym w strefie spadkowej, przegrał lider z Jeleniej Góry. Niby przewaga była po stronie Karkonoszy, ale gospodarze byli bardziej konkretni pod bramką rywala. Pierwszego gola dla Włókniarza strzelił z rzutu karnego Bartosz Wichuła, a tuż przed przerwą podwyższył Krzysztof Pieśkiewicz. Po zmianie stron jeleniogórzanie zdobyli tylko jednego gola, z rzutu karnego trafił Paweł Niemienionek.

Karkonosze straciły fotel lidera na rzecz rezerw Chrobrego Głogów, które wygrały 2:1 w Osiecznicy z Leśnikiem. Gospodarze długo prowadzili po bramce Sebastiana Tkacza, ale w ostatnim kwadransie dwa razy trafili przyjezdni – najpierw Olaf Zygmunt, a później Miłosz Jóźwiak.

Trzeci w tabeli Apis Jędrzychowice tym razem pauzował, a do podium zbliżyła się nieco Sparta Rudna. Podopieczni Roberta Malawskiego wygrali w Prochowicach 3:1. Gole dla gości strzelali Wojciech Konefał, Mateusz Kochman oraz Mateusz Tkacz. Dla Prochowiczanki bramkę zdobył Tomasz Wojciechowski.

W czołówce umocniły się również drużyny ze Szczedrzykowic i Kunic, które skromnie wygrały swoje spotkania. Orkan wygrał 1:0 w Gryfowie Śląskim po bramce Marcina Ogórka w 88 min. meczu. Mewa, również 1:0, tyle że u siebie, wygrała ze Spartą Grębocice. Zwycięskiego gola strzelił Damian Smolny.

W bardzo ważnym meczu drużyn z dolnej połowy tabeli Kuźnia pokonała Orlę Wąsosz 2:1. Jaworzanie prowadzili po golach Michała Bieniusiewicza i samobójczym trafieniu Marcela Kopća. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Paul Filipowicz, ale w II połowie wynik nie uległ już zmianie.

W dwóch ostatnich meczach drużyny podzieliły się punktami. Konfeks Legnica zremisował 1:1 z Odrą Ścinawa (gole Oliver Dańczak oraz samobójcze trafienie Grzegorza Kulikowskiego), a Stal Chocianów bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Złotoryja.