4LigaWschód. Hat-trick Eltona, niespodzianka w Trzebnicy. MKP na “6”

21. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Lechia już wygrwa, Bielawianka i AKS gonią. Niespodzianka w Trzebnicy.  

 

III liga. Kuriozalne gole w Świdnicy, remis w miedziowych derbach

Długo nie trwało rozpamiętywanie przez zawodników z Dzierżoniowa derbowej porażki z Bielawianką. Lechia pewnie wygrała na ciężkim terenie w Marcinkowicach 4:1. Hat-trickiem dla lidera popisał się Elton, a jednego gola dołożył Arkadiusz Majewski.

 

Przed tygodniem Bielawianka i AKS Strzegom zmniejszyły swoją stratę do lidera i tym razem nie dały sobie odskoczyć trójkolorowym. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego pokonali 2:0 GKS Mirków, a na listę strzelców wpisali się Mateusz Peroński oraz Paweł Słonecki.

 

AKS tymczasem grał na własnym obiekcie z Nysą, choć to kłodzczanie byli formalnie gospodarzami. Strzegomianie po pół godzinie prowadzili 2:0 po bramkach Adriana Zielińskiego oraz Rolanda Emeki. W 52 min. kontaktowego gola dla Nysy strzelił Mikołaj Kotfas, ale grający ostatni kwadrans w osłabieniu kłodzczanie nie zdołali wyrównać. W końcówce stracili jeszcze trzeciego gola, którego strzelił Marcin Morawski.

 

Z przegranej Sokoła skorzystał MKP Wołów, który wysoko, bo aż 6:0, wygrał z Orłem Prusice i awansowało tuż za podium. Łupem bramkowym podzielili się Marek Gacek i Kamil Żbik – po 2 bramki oraz Michał Kamraj i Daniel Kamiński.

 

W górnej połowie tabeli umocniły się ekipy z Oławy oraz Brzeziny. Moto-Jelcz pokonał 2:0 Unię Bardo po golach Mateusza Dobkowskiego i Jakuba Kulczyckiego.

 

Mechanik już do przerwy uporał się z Pogonią Pieszyce 3:0. Bramki strzelali Felipe Silva, Marcin Rzepka oraz Helder Rodrigues.

 

W bardzo ważnym meczu dwóch drużyn środka tabeli Sokół Wielka Lipa pokonał Orła Ząbkowice Śl. 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie I polowy Konrad Grudziński.

 

Tymczasem w Trzebnicy doszło do sporej niespodzianki. Polonia przegrała z LKS-em Bystrzyca Górna 0:1.

 

21. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód

  • Sokół Marcinkowice – Lechia Dzierżoniów 1:4
  • Bielawianka Bielawa – GKS Mirków 2:0
  • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0
  • Polonia Trzebnica – LKS Bystrzyca Górna 0:1
  • MKP Wołów – Orzeł Prusice 6:0
  • Mechanik Brzezina – Pogoń Pieszyce 3:0
  • Nysa Kłodzko – AKS Strzegom 1:3
  • Moto Jelcz Oława – Unia Bardo 2:0
  • Orzeł Lubawka – Piast Żerniki – niedziela
  • Pauza: Piast Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *