III liga. Kuriozalne gole w Świdnicy, remis w miedziowych derbach

Kiepska kolejka naszych III-ligowców. Zapunktowały tylko rezerwy Miedzi i Zagłębia. Reszta drużyn przegrała swoje mecze.

Niższe ligi w dobie pandemii już od roku. A teraz każdy mecz jak finał

W Świdnicy spotkały się dwie drużyny walczące o utrzymanie się w III lidze. O ile porażki podopiecznych Jarosława Pedryca w pierwszej wiosennej kolejce w Chorzowie można było się spodziewać, to w meczu z Wartą Gorzów Wlkp. gospodarze celowali w komplet punktów. Trudno jednak myśleć o punktach, gdy się traci takie bramki, jak świdniczanie w sobotnie popołudnie.

W 8 min. po dośrodkowanieu „do nikogo” w pole karne Polonii-Stali piłka leciała w ręce Kamila Szawaryna. Golkiper gospodarzy piłki jednak nie opanował, ta następnie odbiła się od słupka, a potem od głowy bramkarza i wpadła do siatki świdniczan. W 37 min. Artur Stawikowski zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego (w obu tych sytuacjach gościom pomógł nieco silny wiatr). Jeszcze przed przerwą goście zdobyli gola po wrzucie piłki z autu w pole karne gospodarze, gdzie zupełnie sam znalazł się Paweł Posmyk. W ten sposób świdniczanie już do przerwy „przegrali” mecz za 6 punktów.

Niestety, porażka świdniczan to nie jedna przegrana dolnośląskich drużyn. Co więcej, żadna z nich tym razem nie wygrała. W meczu na szczycie, 3. w tabeli Ślęza grał w Pawłowicach Śląskich z 4. Pniówkiem. Wrocławianie prowadzili od 22 min. po golu Filipa Olejniczaka, ale minutę później wyrównał Dawid Hanzel. W 56 min. zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Dawid Weis.

Wyjazd na Śląsk nie był również szczęśliwy dla Piasta Żmigród i Foto-Higieny Gać. Podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego przegrali w Goczałkowicach-Zdroju 0:2, znów mecz kończąc w dziesiątkę. Foto-Higiena uległa liderowi z Chorzowa 0:4.

Dziś zapunktowały tylko drużyny rezerw Miedzi i Zagłębia, które w derbach podzieliły się punktami. Lubinianie prowadzili od 36 min. po golu Rafała Adamskiego, wyrównał w końcówce Karol Gardzielewicz.