Okręgówka Wrocław. Hitowe derby w Solnej dla WKS-u

WKS Wierzbice wygrał 2:0 w Solnej z Galakticos w derbowym hicie 21. kolejki wrocławskiej okręgówki.

 

4LigaWschód. Hat-trick Eltona, niespodzianka w Trzebnicy. MKP na “6”

Gdyby ktoś mniej zorientowany spojrzał na meczowy protokół, to mógłby pomyśleć, że to nie mecz okręgówki, a co najmniej IV ligi. Na ławkach dwaj trenerzy, którzy jeszcze jesienią prowadzili IV-ligowców – Piotr Pietrewicz tego z Bielawy, a Marcin Foltyn – z Wielkiej Lipy. Dziś są szkoleniowcami odpowiednio Galakticos i WKS-u. Wśród zawodników również nie brakowało tych, którzy jeszcze niedawno biegali pod boiskach czwartoligowych, a nawet trzecioligowych.

 

W sobotę wszyscy spotkali się w Solnej, w debrach gminy Kobierzyce, a także w hitowym 21. kolejki wrocławskiej okręgówki.

 

Dla gospodarzy z Solnej, którzy solidne wzmocnili się przed rundą wiosenną, było to również spotkanie o przedłużenie nadziei na włączenie się do walki o awans. Co prawda strata Galaktycznych do miejsc premiowanych awansem rundzie jesiennej była spora, ale przy solidnym punktowaniu i ewentualnych wpadkach rywali, nie była to misja zupełnie niemożliwa.

 

Wydaje się jednak, że tylko do wczoraj. WKS wygrał bowiem na boisku rywala 2:0 po golach Dominika Wejerowskiego (43 min.) oraz Rafała Rybińskiego (81 min.). Podopieczni Marcina Foltyna zostali nowym liderem, przynajmniej do zakończenia niedzielnych meczów Pogoni Oleśnica i Baryczy Sułów.

 

Galakticos tracą do WKS-u już 17 punktów i mimo że runda wiosenna będzie wyjątkowo długa (o ile nie storpeduje jej koronawirus) to plany związane z awansem trzeba przełożyć raczej na kolejny sezon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *