DolZPN: Dzieci i młodzież mogą grać. Rozporządzenie to potwierdza [AKTUALIZACJA]

Mimo braku stosownego rozporządzenia rządu, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że rozgrywki dzieci i młodzieży odbędą się zgodnie z planem. Później “potwierdziło” to również rozporządzenie. 

 

Rozgrywki w niższych ligach zawieszone. Co dalej? Oto możliwe scenariusze

Rządzący po raz kolejny nie stanęli na wysokości zadania. Mimo że minister zdrowia ogłosił lockdown na terenie całego kraju już w środę, do teraz (piątek, godz. 13.45) nie opublikowanego stosownego rozporządzenia w tej sprawie.

 

Nie poznaliśmy więc szczegółowych zapisów dotyczących ograniczeń w sporcie, poza ogólnym zamknięciem obiektów sportowych. Nie dotyczy to tylko rozgrywek zawodowców. Rozgrywki seniorów od IV ligi do B klasy zostały na Dolnym Śląsku zawieszone do 9 kwietnia.

 

A co z rozgrywkami dzieci i młodzieży, które wcześniej mogły grać mimo obostrzeń? Właśnie to miało określić rozporządzenie. Pojawiły się bowiem uzasadnione podejrzenie (zamknięte szkoły dla klas I – III), że tym razem obostrzenia dotkną również najmłodszych.

 

Niestety, wciąż rozporządzenia nie ma, a działacze piłkarscy nie mogli dłużej czekać. DolZPN wydał więc komunikat w sprawie rozgrywek młodzieżowych.

 

W związku z ogłoszeniem, podczas środowej konferencji prasowej Ministra Zdrowia, nowych obostrzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, czasowo zawiesza rozgrywki Koleje Dolnośląskie IV Ligi oraz klas niższych.

Biorąc pod uwagę opublikowaną istotę rozwiązań ujętych w projekcie rozporządzenia, po konsultacjach z Dyrektorami Podokręgów, podjęta została decyzja o kontynuowaniu organizacji rozgrywek dziecięco-młodzieżowych. W związku z tym, wszystkie zaplanowane na ten weekend mecze odbędą się normalnie.

 

UPDATE

Około godz. 18 w końcu zostało opublikowane stosowne rozporządzenie. Zgodnie z nim dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w rozgrywkach.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *