III liga. Łuczak strzela dla Piasta, Foto-Higiena przegrywa mecz za „6 punktów”

Sporo się działo w 22. kolejce III ligi. Swoje mecze wygrały tylko drużyny Ślęzy Wrocławia i Piasta Żmigród. Foto-Higiena przegrała mecz za „6 punktów”.

III liga. Ćwielong znów strzelił we Wrocławiu, ale Ślęza rozbiła jego LKS

W meczu kolejki Ślęza Wrocław rozbiła LKS Goczałkowice Zdrój 5:1. Więcej o tym meczu przeczytacie klikając w link powyżej.

Z dolnośląskich drużyn komplet punktów zainkasował również Piast Żmigród, który podejmował rezerwy Górnika Zabrze. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch golach autorstwa Daniela Łuczaka, w tym jednego z rzutu karnego. W 68 min. Michał Koc zdobył kontaktowego gola dla przyjezdnych. Goście walczyli o choćby jeden punkt, na szczęście nie zdołali wyrównać, a w 90 min. bramkę na 3:1 strzelił Paweł Kohut.

Dzięki wygranej podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego minimalnie odskoczyli od strefy spadkowej, gdzie coraz bardziej grzęzną ekipy z Gaci i Świdnicy. Foto-Higiena, w meczu za „6 punktów” z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się ROW-em 1964 Rybnik, przegrała 1:2. Gospodarze prowadzili po trafieniu Marcina Przybylskiego. Niestety, jeszcze przed przerwą wyrównał Jakub Kuczera, a zaraz po zmianie stron ten sam zawodnik ustalił wynik meczu.

Polonia-Stal uległa w Kluczborku MKS-owi również 1:2. Brankę dla beniaminka w końcówce zdobył Damian Szydziak.

Coraz bliżej strefy spadkowej znajdują się również rezerwy Miedzi. Legniczanie przegrali na boiksu wicelidera z Bytomia 0:1.

Tymczasem rezerwy Zagłębia podejmowały będący na fali Pniówek Pawłowice Śląskie. Miedziowi prowadzili po golu Jakuba Sypka już w 4 min. Później jednak do głosu doszli przyjezdni, którzy w kwadrans zdobyli 3 bramki. Co prawda lubinianie złapali kontakt po bramce Milana Posmyka w 77 min., ale wyrównać już nie zdołali.

• Pauza: Rekord Bielsko-Biała.

One thought on “III liga. Łuczak strzela dla Piasta, Foto-Higiena przegrywa mecz za „6 punktów”