III liga. Piast i Polonia-Stal walczyły, ale na faworytów to nie wystarczyło

24. kolejka III ligi. Foto-Higiena dobrze zaczęła, ale przegrała ważne spotkanie. W meczach z drużynami z czołówki Piast i Polonia-Stal walczyły, ale punktów nie zdobyły.

To nie prima aprilis. Sędzia zmienił… dobrą decyzję na złą

Dwa mecze 24. kolejki rozegrane zostały awansem. Zagłębie II Lubin wygrało z rezerwami Górnika Zabrze 4:1. Z kolei rezerwy Miedzi Legnica uległy w Bielsku-Białej Rekordowi 0:3. Nie obyło się w tym meczu bez kontrowersji, gdy przy stanie 0:0 sędzia anulował prawidłowo zdobytego gola przez legniczan (więcej o tym meczu w linku powyżej).

W Gaci spotkały się dwie drużyny, które na wiosnę jeszcze nie wygrały. Foto-Higiena prowadziła ze Stalą Brzeg po golu Michała Hawryły. Niestety, gospodarze jeszcze przed przerwą stracili dwa gole, a po zmianie stron nie zdołali już skutecznie powalczyć choćby o punkt. Goście dołożyli kolejne dwie bramki i ostatecznie zwyciężyli 4:1. Stal odskoczyła od strefy spadkowej, a Foto-Higiena ugrzęzła w niej na dobre.

Dwie pozostałe nasze drużyny walczące o utrzymanie się w lidze grały z liderem i wiceliderem. Piast Żmigród podejmował Ruch Chorzów i mimo ambitnej walki niespodzianki nie sprawił. Niebiescy wygrali skromnie 1:0 po golu Michała Biskupa w 59 min., ale trzeba przyznać, że mieli w meczu sporą przewagę. Gdy wyszli na prowadzenie ich wygrana nie była na dobrą sprawę zagrożona.

Bliżej sprawienia niespodzianki był beniaminek ze Świdnicy, który grał we Wrocławiu. Ślęza objęła prowadzenie w 60 min. po golu Piotra Stępnia. Polonia-Stal zdołała jednak wyrównać 9 minut później, a na listę strzelców wpisał się Damian Kasprzak. Gospodarze do końca walczyli o komplet punktów i dopięli swego w 87 min., gdy świetnym strzałem zza szesnastki popisał się Robert Pisarczuk.