Zmiana trenera III-ligowych rezerw Miedzi Legnica

Wojciech Łobodziński został nowym trenerem III-ligowych rezerw Miedzi Legnica. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Płuskę.

 

To nie prima aprilis. Sędzia zmienił… dobrą decyzję na złą

Marcin Płuska w Miedzi pracował od sierpnia 2020 roku, najpierw jako asystent w zespole rezerw, a od października jako pierwszy trener tej drużyny. Wraz z nim z Miedzi II odchodzi także jego asystent Daniel Łebek.

 

Od wtorku obowiązki trenera Miedzi II przejął Wojciech Łobodziński. 39-latek w obecnym sezonie był jednym z asystentów trenera Jarosława Skrobacza w pierwszym zespole Miedzi. Jest także w trakcie kursu trenerskiego UEFA Pro.

 

– Każdy trener chce prędzej czy później spróbować samodzielnej pracy. Ja znam dość dobrze zawodników Miedzi II, część z nich obserwowaliśmy na treningach pierwszej drużyny, więc wiem czego mogę od nich oczekiwać. Chcę postawić mocno na współpracę między pierwszym a drugim zespołem i mam w tym pełne wsparcie trenera Skrobacza. Oczywiście, ważny jest cel sportowy, bo chcemy utrzymać się w III lidze, ale nadrzędną kwestią jest rozwój tych młodych zawodników z rezerw, by w przyszłości mogli oni spróbować sił w pierwszej drużynie – powiedział Wojciech Łobodziński klubowej stronie.

 

Pierwszy mecz pod jego wodzą Miedź II rozegra już w sobotę 10 kwietnia o godz. 13 na boisku przy ul. Świerkowej z Polonią Nysa.

 

Przypomnijmy, że na wiosnę rezerwy Miedzi jeszcze nie wygrały. W 5 meczach legniczanie zdobyli tylko 1 punkt i spadli do strefy spadkowej.

 

źródło, fot. miedzlegnica.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *