Niższe ligi mogą grać? Obostrzenia dotyczące sportu poluzowane, ale…

Drużyny z niższych lig mogą wrócić na boiska? Prawdopodobnie tak, choć słowa ministra zdrowia nie są do końca jasne. 

 

Marcin Foltyn nowym trenerem Piasta Żmigród

W środę minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił najnowsze decyzje na temat lockdownu i związanych z nim obostrzeń w Polsce. Wcześniej w doniesieniach medialnych pojawiły się informacje, że w rozporządzeniu poluzowane zostaną zapisy dotyczące m.in. sportu amatorskiego oraz sportu dzieci i młodzieży. I rzeczywiście…  

 

Obostrzenia dotyczące piłki młodzieżowej zostały zniesione od 19 kwietnia. Dotyczące piłki amatorskiej poluzowane. Teoretycznie, piłkarze mogą wrócić na ligowe boiska, ale…

 

Dlaczego teoretycznie? Bowiem minister zdrowia z jednej strony zapowiedział umożliwienie sportu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zastrzegł, że dotyczy to grupy do 25 osób. 

 

Jak wiadomo, trudno będzie rozegrać mecze ligowe, gdy będzie w nich uczestniczyło w sumie 25 osób. Być może jednak chodzi o to, że na boisku jednocześnie może przebywać 25 osób – czyli dwie drużyny i trójka sędziowska. Jaka była intencja autorów tego zapisu? Niestety, z odpowiedzią na to pytanie trzeba poczekać na publikację rozporządzenia. Choć, obawiam się, że nawet wtedy nie będzie to do końca jasne. 

 

Przypomnijmy, że na Dolnym Śląsku zawieszenie rozgrywek amatorskich trwa od 20 marca, tydzień później zostało rozszerzone również na rozgrywki dzieci i młodzieży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *